sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zaginiona 89-latka odnaleziona przez policjantów

Zaginiona 89-latka odnaleziona przez policjantów

W miniony weekend gorzowscy policjanci otrzymali informację o zaginięciu 89-letniej kobiety. Wyszła z domu i rodzina straciła z nią kontakt. Ze względu na zapadający zmrok oraz coraz niższe temperatury funkcjonariusze natychmiast ogłosili alarm i przystąpili do poszukiwań.

O zaginięciu 89-latki poinformowała jej rodzina. Kobieta była schorowana i miała problemy z orientacją, dlatego jak najszybciej trzeba było ją odnaleźć.  Z informacji jakie uzyskali policjanci wynikało, że 89-latka nie miała żadnych znajomych, u których mogłaby się zatrzymać, nie dotarła też do nikogo z rodziny.

– Funkcjonariusze szybko podjęli decyzję o ogłoszeniu alarmu i wezwaniu dodatkowych sił do poszukiwań. Policjanci podzielili się na zespoły, by przeszukać jak największy teren. W działania zaangażowani zostali funkcjonariusze wszystkich pionów – poinformował Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Do poszukiwań przyłączyli się też okoliczni mieszkańcy. Kobietę udało się odnaleźć około godziny 22:00 niedaleko miejsca zamieszkania. Czuła się dobrze, nie była zmarznięta, ale z uwagi na stan zdrowia nie potrafiła powiedzieć gdzie do tej pory przebywała.

Jak informują funkcjonariusze w ubiegłym roku aż 40 razy ogłaszano alarm związany z zaginięciem osób, których życie i zdrowie mogło zostać zagrożone. Głównie były to osoby starsze.

– Warto wyposażyć ich w telefony, zegarki lub inne urządzenia, które nadają sygnał GPS – doradza Grzegorz Jaroszewicz.

Dzięki temu można będzie uniknąć sytuacji, w których bezpieczeństwo osób starszych byłoby zagrożone.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
6 ° C
6 °
6 °
85 %
0.5kmh
61 %
sob.
10 °
niedz.
9 °
pon.
5 °
wt.
5 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE