poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zarząd Województwa podejmuje kroki w sprawie WORD.

Zarząd Województwa podejmuje kroki w sprawie WORD.

Dobro instytucji, która realizuje zadania dla mieszkańców województwa jest ważniejsze niż kwestie osobowe, dlatego zarząd województwa podjął decyzje o odwołaniu ze stanowiska dyrektora WORD Jarosława Śliwińskiego. To główny przekaz z konferencji prasowej zwołanej dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim.

Stanowczo potępiam wszystkie działania przemocowe w szczególności względem kobiet. Kierujemy się zasadą praworządności, więc trzeba było wyjaśnić to pod względem faktycznym i prawnym. Pani Szypiórkowska w swojej skardze postawiła zarzuty wielu osobom. Nie złożyła zawiadomienia, ani do PIP, prokuratury czy zarządowi województwa. To właśnie zarząd zlecił kontrolę, ale też powiadomił prokuraturę i PIP – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Członkowie Zarządu przypomnieli wcześniejsze konferencje i informacje, które przekazywali. Wszystkie działania były realizowane krok po kroku, zgodnie ze stanem faktycznym i prawnym.

Nieprawdą jest, że nie ma nadzoru i nie było woli i chęci pomocy. Nie będziemy tłumaczyć się z zaniechań, bo takich nie było. Uważamy, że jednak trzeba zadbać o to, aby instytucja działała dalej. Zarząd województwa podjął jednak decyzję o odwołaniu dyrektora Jarosława Śliwińskiego ze stanowiska – tłumaczył członek zarządu Marcin Jabłoński.

Cała sprawa jednak została bardzo mocno rozdmuchana w kwestii politycznej przez media narodowe, mimo, że marszałek Polak wielokrotnie mówiła, że to kwestia karna i dotyczy przestępstwa, a nie wojny pomiędzy partiami. Do sprawy odniósł się również Poseł na Sejm RP Waldemar Sługocki.

Politycy Platformy Obywatelskiej są oskarżani o tę sprawę, ale nikt wcześniej, nawet sama poszkodowana nie powiadomiła żadnych służb. To nasi samorządowcy ruszyli sprawę w kwestii prawnej. (…) Nie wiemy, czy Pan dyrektor Śliwiński jest winny, czy też nie. Jest zasada domniemana niewinności, ale uważamy, że dla dobra instytucji trzeba podjąć taką decyzję, aby nie była obarczana tą sprawą. Brak empatii mediów publicznych, spowodował, że wykorzystaliście te sytuacje w sposób perfidny i polityczny. Nagminnie ferujecie wyroki bez żadnych dowodów – oceniał poseł Waldemar Sługocki.

O tym, że kwestie proceduralne zostały dochowane mówił z kolei dyrektor Sławomir Kotylak, któremu WORD podlega.

Dużo informacji pojawia się ze strony mediów narodowych. Wiele z nich są wyssane z palca i są opisywane zdarzenia, które totalnie nie miały miejsca. Jest tam więcej opinii i zdawkowych sentencji niż prawdy i faktów. Wybiórcze przedstawienie problemów pokazuje chaos informacyjny, jaki tworzycie. Są wyniki audytu i kontroli, które potwierdzają, że procedury zadziałały i są realizowane – przedstawiał na konferencji prasowej.

Co istotne przedstawiono również historię całej sprawy w tym fakt, że Pani Magdalena Szypiórkowska umowę z WORD zakończyła w grudniu 2021 roku, a do poseł Sibińskiej zgłosiła się dopiero w marcu i obiecywała, że złoży doniesienie do prokuratury, jednak gdy to nie nastąpiło to sprawą zajął zarząd województwa i ostatecznie powiadomił odpowiednie służby.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
26.4 ° C
26.4 °
26.4 °
42 %
2.2kmh
3 %
pon.
29 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
26 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE