czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zgłoś jak ogrzewasz mieszkanie. Inaczej grożą kary

Zgłoś jak ogrzewasz mieszkanie. Inaczej grożą kary

Do końca czerwca jest czas na to, by mieszkańcy mogli zgłosić źródła ciepła i spalania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Od 1. lipca ubiegłego roku takie deklaracje są obowiązkowe dla właścicieli i zarządców budynków.

właścicieli i zarządców budynków.

Deklarację składają właściciele/zarządcy budynków, które są zasilane przez źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW, np. piec, miejską sieć ciepłowniczą, pompę ciepła.

Źródło ogrzewania można zgłosić w tradycyjnej, papierowej formie wysyłając odpowiedni formularz pocztą lub składając dokumenty w Urzędzie Miasta. Można to też zrobić internetowo za pośrednictwem strony: www.ceeb.gov.pl  – w tym przypadku trzeba jednak posiadać profil zaufany lub e-dowód.

Obowiązek złożenia takich deklaracji funkcjonuje od 1. lipca 2021 roku. Od tej daty właściciele lub zarządcy budynków, które już istnieją mieli rok na dopełnienie formalności, a to oznacza, że termin mija dokładnie z końcem czerwca. Nieco inna sytuacja występuje w przypadku nowo wybudowanych nieruchomości – tutaj zgłoszenia źródła ciepła należy dokonać w terminie 14 dni od zakończenia budowy.

Jest to niezwykle ważne, ponieważ za niezłożenie deklaracji grozi grzywna do 500 złotych, a w przypadku, gdy sprawa trafi do sądu kara może wynieść nawet do 5 tysięcy złotych.

Jak informują urzędnicy: w Gorzowie w tej chwili deklarację złożył jedynie co drugi właściciel.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
13.7 ° C
13.7 °
13.7 °
95 %
2.5kmh
2 %
czw.
26 °
pt.
28 °
sob.
31 °
niedz.
32 °
pon.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE