piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gorzowski policjant mistrzem w podnoszeniu ciężarów

Gorzowski policjant mistrzem w podnoszeniu ciężarów

Młodszy aspirant Maciej Żurawski, pracujący w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie, zdobył tytuł Mistrza Polski do 96 kg w dwuboju olimpijskim. Pobił przy tym rekordy w rwaniu – 152 kg oraz podrzucie – 183 kg. Podnosząc też 335 kilogramów został nowym mistrzem w XXXII Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów.

Mistrzostwa odbyły się w Radomsku, gdzie gorzowski funkcjonariusz zdobył wszystkie możliwe tytuły. Oprócz tego, że wywalczył miano Mistrza Polski to jeszcze pobił rekordy Polski. Nic dziwnego, bo Maciej Żurawski podnoszenie ciężarów trenuje już od prawie dwudziestu lat. Przez ten czas wielokrotnie zdobywał medale, m.in. w kategoriach U17, U20 czy U23. Powołany został również do kadry narodowej. Parokrotnie został także mistrzem województwa zachodniopomorskiego i okazał się najlepszym zawodnikiem bez podziału na kategorie wiekowe i wagowe. Został Mistrzem i rekordzistą Polski w grupie wiekowej U30-34 w kategorii wagowej do 89 kg, Mistrzem i rekordzistą Polski oraz najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski w grupie wiekowej U30-34 kategorii wagowej 96 kg.

– Wytrwałość, silny charakter, nieustępliwość, ambicja, pracowitość doprowadziły go do tak prestiżowych osiągnięć. Warto dodać, że to wszystko leżało w zgodzie z trudami codziennej policyjne służby , która do łatwych nie należy. Ale przy tak silnym charakterze możliwe jest niemal wszystko – poinformował Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie.

Maciej Żurawski w policji pracuje już jedenaście lat. Najpierw w Wydziale Ruchu Drogowego, teraz w Wydziale Konwojowym.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
26.6 ° C
26.6 °
26.6 °
55 %
1.8kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE