czwartek, 8 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zielony przystanek już gotowy

Zielony przystanek już gotowy

Przy ulicy Estkowskiego w Gorzowie powstał jedyny w swoim rodzaju (i pierwszy taki w mieście) zielony przystanek. Teraz mieszkańcy mogą czekać na autobus w otoczeniu pnących się roślin i przyjemnego, kwiatowego skweru.

Prace związane z utworzeniem zielonego przystanku już się zakończyły, ale zanim faktycznie nabierze on blasku trzeba trochę poczekać. Wszystko dlatego, że rośliny potrzebują czasu, aby urosnąć.

O co właściwie chodzi? Na tylnej ścianie wiaty przystankowej umocowano linki ze stali nierdzewnej i zakotwiczono je w gruncie. To właśnie po tych linkach wspinać się będą, w miarę wzrostu, rośliny pnące. W tym przypadku będzie to rdestówka Auberta. W ten sposób utworzony zostanie efekt zielonej ściany co przyczyni się do powiększenia obszarów zielonych w mieście, a to w dobie obecnych zmian klimatu jest niezwykle istotne. Takie rozwiązania korzystnie wpływają na jakość powietrza, zwiększają bioróżnorodność i absorbują deszczówkę.

Przy okazji zagospodarowano też teren przyległy do wiaty. Na powierzchni 38 m2 posadzono 194 sztuki traw i bylin z gatunku miskant chiński Silberfeder, proso rózgowate Heavy Metal, ostnica Pony Tails, werbena patagońska, szałwia omszona, perowskia łobodolistna oraz rozchodnik okazały.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-1.5 ° C
-1.2 °
-1.5 °
86 %
1.3kmh
100 %
czw.
3 °
pt.
1 °
sob.
1 °
niedz.
0 °
pon.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE