niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPierwszy etap zakończony. Trwa budowa kanalizacji

Pierwszy etap zakończony. Trwa budowa kanalizacji

W Międzyrzeczu-Wybudowanie trwają roboty związane z utworzeniem ośmiokilometrowej sieci kanalizacyjnej wraz z przepompownią i przyłączami. Całość ma być gotowa do października przyszłego roku.

Wykonawca zakończył już pierwszy etap prac i teraz roboty toczą się na wysokości marketu Dino. Mimo, że budowa idzie pełną parą to przed robotnikami jeszcze sporo prac. A to dlatego, ze jest to jedna z większych, a zarazem ważniejszych inwestycji w gminie.

Docelowo powstanie bowiem sieć kanalizacyjna o długości ośmiu kilometrów, pięć przepompowni oraz około dwustu pięćdziesięciu przyłączy. Sieć zostanie przyłączona do kanalizacji miejskiej na wysokości ulicy Mieszka I.

To zadanie, na które mieszkańcy Międzyrzecza-Wybudowanie czekali od dawna. Obecnie muszą bowiem korzystać z przydomowych szamb. Na szczęście już jesienią przyszłego roku ma się to zmienić!

Robotami zajmuje się firma Niewiadomski, która zrealizowała już wiele podobnych inwestycji w Międzyrzeczu – wygrała m.in. przetarg na budowę kanalizacji w Kęszycy i kolektora tłocznego z tej wsi do oczyszczalni w Kęszycy Leśnej.

Koszt inwestycji to 11 mln 590 tys. zł., z czego prawie 8 milionów złotych to rządowa dotacja.  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
21 ° C
21 °
19.8 °
57 %
0.6kmh
63 %
niedz.
20 °
pon.
24 °
wt.
24 °
śr.
21 °
czw.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE