piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZbierają podpisy pod in vitro. Gdzie można się wpisać?

Zbierają podpisy pod in vitro. Gdzie można się wpisać?

Ruszyła obywatelska inicjatywa ustawodawcza „TAK dla in vitro”. Wczoraj została zainaugurowana w Gorzowie Wielkopolskim, a dzisiaj w Zielonej Górze. Inicjatywę wspierają posłowie Krystyna Sibińska, Katarzyna Osos oraz Waldemar Sługocki.

Niepłodność dotyka w Polsce 15-20% par w wieku prokreacyjnym. Jest to około 3 mln Polaków. Według Światowej Organizacji Zdrowia, problem ten jest sklasyfikowany jako choroba cywilizacyjna. Dlatego też został przygotowany projekt ustawy, który ma służyć wyjściu naprzeciw tym wszystkim, którzy chcą posiadać dzieci – mówił Poseł na Sejm RP Waldemar Sługocki.

Ustawa ma zobowiązywać polski rząd do przeznaczania rocznie 500 mln zł na podejmowanie działań, aby rozwiązać ten problem. Taki program funkcjonował już w Polsce w latach 2013-2016. Wtedy urodziło się ponad 22 tys. dzieci. Województwo lubuskie również realizuje program in vitro od 2018 roku. Do tej pory urodziło się 89 dzieci.

Jest to inicjatywa obywatelska, a więc potrzebujemy 100 tys. podpisów. Nasze biura poselskie są dla państwa otwarte, będziemy również zbierać w miejscach publicznych. Pomóżmy spełniać marzenia. Bezpłodność to choroba i mamy na nią lek. To metoda droga. Zachęcamy jednak do składania podpisów – dodała posłanka Katarzyna Osos.

Podpisy można złożyć w biurze poselskim przy ul. Bohaterów Westerplatte 9 lok. 204 w Zielonej Górze, ale również przy ul. Kożuchowska 15 A lok. 217. Prowadzone będą również akcje publiczne na ulicach miast.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
24.2 ° C
24.5 °
21.4 °
33 %
4.1kmh
99 %
pt.
24 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
25 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE