poniedziałek, 25 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ziemniak głównym bohaterem Nocnego Szlaku Kulinarnego!

Ziemniak głównym bohaterem Nocnego Szlaku Kulinarnego!

Głosami mieszkańców to właśnie ziemniak został wybrany jako temat przewodni Nocnego Szklaku Kulinarnego, który odbędzie się w Gorzowie we wrześniu.

W głosowaniu ziemniak stanął w szranki z burakiem. Gorzowianie za pośrednictwem Internetu mieli wybrać które z tych warzyw będzie główną inspiracją do tworzenia ciekawych dań, napojów i przekąsek degustacyjnych. Bezapelacyjnie wygrał ziemniak i to na nim skupią się lokalni restauratorzy i kucharze.

Sam Nocny Szlak Kulinarny to nic innego jak swego rodzaju gra miejska. Do udziału w wydarzeniu zgłosili się (i mogą się zgłaszać dalej) lokale serwujące jedzenie i napoje, czyli np. restauracje, punkty gastronomiczne, kawiarnie, itp. Na podstawie tych zgłoszeń stworzona zostanie mapa gastronomiczna, po której będą się poruszać uczestnicy NSK. W każdym wymienionym na mapie lokalu będzie można uzyskać pieczątkę i oczywiście zjeść coś pysznego z ziemniakiem w roli głównej! Tego dnia zgłoszone restauracje będą serwowały przygotowane przez siebie pyszności, których koszt za porcję nie może być większy niż 10 zł. Uczestnicy gry będą zbierali pieczątki i oceniali przygotowane danie/napój/przekąskę. Ocenie będzie podlegać smak, prezentacja i kreatywność w przygotowaniu. Ten lokal, który otrzyma najlepsze oceny zostanie nagrodzony tytułem Królowej Nocnego Szlaku Kulinarnego.

Nocny Szlak Kulinarny odbędzie się w dniach od 9. do 10. września. Celem tego wydarzenia jest między innymi wspieranie lokalnej branży gastronomicznej i zachęcenie mieszkańców do spędzania czasu w mieście.

To będzie już druga edycja Nocnego Szlaku Kulinarnego. W ubiegłym roku tematem przewodnim był miód, a do wydarzenia włączyło się 25 gorzowskich lokali.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
18.4 ° C
18.4 °
18.4 °
69 %
1.5kmh
98 %
pon.
18 °
wt.
25 °
śr.
27 °
czw.
26 °
pt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE