niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Przeniesiono Wydziały Kultury i Sportu

Przeniesiono Wydziały Kultury i Sportu

Od wtorku (10.05) wszyscy, którzy chcieliby załatwić sprawy związane z miejskim sportem lub kulturą będą się musieli udać do nowego miejsca. Gdzie?

Do tej pory gorzowski Wydział Kultury i Wydział Sportu mieściły się w budynku przy ulicy Okólnej 1, w tym samym miejscu, w którym znajduje się Wydział Edukacji. Ale od wtorku wydziały zostały przeniesione do budynku przy ulicy Kazimierza Wielkiego 1. To dokładnie to samo miejsce, gdzie swoją siedzibę ma Urząd Stanu Cywilnego.

Wydział Sportu, którym kieruje Piotr Guszpit, zajmuje się m.in. nadzorem i kontrolą nad realizacją programów dotyczących kultury fizycznej i sportu oraz ustala potrzeby miasta w tym zakresie. To tam prowadzona jest też ewidencja klubów sportowych oraz tworzone są odpowiednie warunki do tego, by kluby, stowarzyszenia, organizacje związane ze sportem mogły się jak najlepiej rozwijać. Wydział Sportu koordynuje też np. to czy i w jaki sposób kluby sportowe współpracują ze szkołami w zakresie szkolenia i organizacji imprez w mieście.

Wydział Kultury, pod przewodnictwem Iny Czańskiej, nadzoruje miejskie instytucje kultury, współpracuje z innymi podmiotami w zakresie np. organizacji imprez kulturalnych, lokalizacji pomników i tablic pamiątkowych mających uhonorować osoby zasłużone artystycznie, kulturalnie dla miasta czy odpowiada za sprawy dotyczące stypendiów artystycznych i twórczych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
17.1 ° C
17.1 °
17.1 °
71 %
0.9kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
11 °
czw.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE