czwartek, 8 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Złodzieje wycinają katalizatory z samochodów! Gorzowianie, uważajcie

Złodzieje wycinają katalizatory z samochodów! Gorzowianie, uważajcie

W tym roku doszło już do kilkunastu kradzieży katalizatorów. O zdarzeniach informują sami mieszkańcy na jednej z facebookowych grup. Policja potwierdza, że dostali takie zgłoszenia i pracują nad sprawą.

Do kradzieży dochodzi na terenie całego Gorzowa. Sprawcy działają pod osłoną nocy, to wtedy zazwyczaj wycinają katalizatory za pomocą elektronarzędzi. Takie sytuacje miały miejsce między innymi na ulicach Borowskiego, Przemysłowej, Sportowej, na Wieprzycach, w okolicach Panoramy czy Galerii Feeria.

– Rzeczywiście w tym roku mieliśmy już kilkanaście zgłoszeń dotyczących tego tematu. Udało się nam również zatrzymać mężczyznę, który usiłował ukraść katalizator, został on złapany na gorącym uczynku. Zatrzymania w tej sprawie miały miejsce również w ubiegłym roku. Wciąż pracujemy nad tą sprawą – przyznał Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Do kradzieży dochodzi zazwyczaj na parkingach osiedlowych, między blokami. Dlatego mundurowi apelują, aby zwracać uwagę na podejrzane zachowania i na obce osoby kręcące się w pobliżu samochodów, głównie nocą.

– Wycinanie katalizatorów z aut generuje hałas. Podczas oględzin samochodu, gdy widzimy, że do kradzieży doszło z użyciem elektronarzędzi, często jesteśmy zaskoczeni, że nikt nic nie widział i nie słyszał. Dlatego apelujemy o baczne obserwowanie otoczenia – dodaje Grzegorz Jaroszewicz.

W przypadku kradzieży należy niezwłocznie powiadomić policję. Zwłaszcza, że nie jest to najtańszy element auta. Cena katalizatora oscyluje nawet w granicach kilku tysięcy złotych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.9 ° C
-0.9 °
-2.3 °
86 %
2kmh
100 %
czw.
3 °
pt.
1 °
sob.
1 °
niedz.
0 °
pon.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE