poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŻaryMuzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego podsumowuje rok

Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego podsumowuje rok

Wystawy, koncerty, spotkania autorskie, spacery i konkursy. Muzeum przypomina co działo się w ubiegłym roku.

Mimo trwającej pandemii koronawirusa udało się w ubiegłym roku zorganizować kilka wydarzeń kulturalnych. Mieszkańcy chętni uczestniczyli także w tematycznych spacerach z przewodnikiem po mieście.

W wakacyjne niedziele wieża wartownicza i domek winny otwarte były dla turystów. W czwartki natomiast odbywały się warsztaty twórcze dla dzieci. W maju można było zwiedzić muzeum nocą.

15 sierpnia koncert w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego zorganizowano koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Prima Sort. We wrześniu odbyły się niezwykle smakowite Europejskie Dni Dziedzictwa. W 2021 roku zorganizowane pod hasłem „Smaki Dziedzictwa”, zachęcały do poznawania tradycyjnych produktów regionalnych oraz potraw, które dawniej i dziś królują na polskich stołach.

W tym roku także nie zabraknie ciekawych pomysłów na spędzenie czasu w Muzeum. W czasie ferii młodzież mogła wziąć udział w feriach ze smakiem. Zorganizowano bowiem warsztaty teoretyczno-praktyczne, podczas których uczestnicy poznali historię dań i produktów oraz tworzyli własne menu.

Nowa propozycja dla zwiedzających to Wystawa czasowa „Od jednego feniga do biliona marek, czyli hiperinflacja na pograniczu śląsko-łużyckim na początku XX wieku”, która dostępna będzie od 11.02.2022 do 30.04.2022.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
3.6 ° C
4.4 °
3.4 °
95 %
2.2kmh
100 %
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE