sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Znów wygrana! Gorzowskie koszykarki zdominowały Arkę Gdynia

Znów wygrana! Gorzowskie koszykarki zdominowały Arkę Gdynia

To już 13. z rzędu ligowe zwycięstwo zawodniczek Polskiej Strefy Inwestycji Enei Gorzów. Tym razem na swojej hali rozgromiły ekipę VBW Arka Gdynia wygrywając 81:54.

To zwycięstwo przyszło gorzowiankom wyjątkowo łatwo mimo, że początek pierwszej kwarty mógł nieco zaskoczyć kibiców. Wszystko dlatego, że zawodniczki z Gdyni od razu mocno ruszyły do przodu zdobywając punkty i wychodząc na prowadzenie. W czwartej minucie gry były górą 11:7. Taka sytuacja nie trwała jednak długo i już wkrótce ekipa Arki musiała się ugiąć przed gorzowiankami, które widocznie potrzebowały kilku minut na rozkręcenie się.

Akademiczki szybko odrobiły straty w czym nieoceniona jest zasługa m.in. Lindsay Allen i Allany Smith, która doprowadziła do remisu 11:11. Później gorzowianki już tylko powiększały swoją przewagę nie dając rywalkom praktycznie żadnych szans. Na pierwszą kwartę schodziły prowadząc 24:13. Kolejne zakończyły się wynikami: 17:11 (41:24), 24:13 (65:37) i 16:17 (81:54).

– Rozpoczęliśmy mecz bardzo dobrą energią w defensywie, to ustawiło nam spotkanie i ułatwiło zwycięstwo. Za dużo szachów taktycznych nie było, a więcej decydowało nastawienie mentalne i pozytywna energiaMieliśmy problemy zdrowotne po meczu EuroCup. Do rozgrzewki nie wiedzieliśmy czy dwie podstawowe nasze zawodniczki zagrają. To są takie dziewczyny, które, jak im nie urwiesz nogi lub ręki, to i tak będą grały. Są nastawione bardzo pozytywnie do zespołowości, bardzo fajnie współpracują ze sobą. Musi się stać naprawdę coś groźnego, by one na mecz nie wyszły –powiedział Dariusz Maciejewski, trener gorzowianek (www.azsajpgorzow.pl).

Problemy zdrowotne o których mówił trener miała m.in. Allanna Smith, która ze względu na uraz barku w ogóle miała nie zagrać w meczu z Arką. Koszykarka jednak zagrała, i to jak! Mimo, że na boisku był niecałe pół godziny to zanotowała największą zdobycz punktową wśród zawodniczek z Gorzowa. Mecz kończyła z wynikiem 17 pkt, jedno oczko mniej miała Lindsay Allen.

Tym samym gorzowianki wciąż zajmują pozycję lidera Energi BLK. Kolejny mecz w sobotę (14.01). Akademiczki zmierzą się na wyjeździe z BC Polkowice. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.