czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKoszarek znowu w Zielonej Górze

Koszarek znowu w Zielonej Górze

Do Zielonej Góry ponownie przyjechał wieloletni kapitan Enea Zastal BC Zielona Góra Łukasz Koszarek ponownie odwiedził Zieloną Górę. Jego obecna drużyna Legia Warszawa wygrała z naszą ekipą.

Media przed spotkaniem przewidywały, że to może być ostatni występ w CRS 38-letniego zawodnika, który występował w naszej drużynie w latach 2013-2021. Sam Koszarek mówił w rozmowie z dziennikarzami, że tutaj właśnie spędził najlepsze lata swojej kariery.

Wczoraj zagrał przyzwoicie, ale też bez szału. Jego 8 punktów i 5 asyst z pewnością pomogły drużynie, w której szalał zdobywca 31 oczek Ray McCallum. Legia tylko na samym początku dała pograć Zastalowi. W zasadzie od połowy pierwszej kwarty nieustannie prowadził stołeczny klub.

W pewnym momencie przegrywaliśmy nawet 25 punktami i Zastalowcy potrafili doprowadzić do wyniku 67:83 na koniec trzeciej kwarty. Nic to jednak nie dało, doskonale zorganizowana w obronie drużyna Legii zakończyła spotkanie z 16 punktową przewagą.

W naszej drużynie najlepiej zaprezentowali się: Przemek Żołnierewicz, który zdobył 23 punkty oraz Bryce Alford i Alen Hadžibegovic, którzy zdobyli ich po 18. Na plus trzeba również wskazać ilość kibiców na meczu – 3364.

Niestety mecz przegrany. Legia pokazała swoją moc – to przecież drużyna zbudowana za grube pieniądze, aby reprezentować Polskę w Lidze Mistrzów – taki Stelmet/Zastal sprzed 5 lat. Niestety chyba brak wiary w awans do Pucharu Polski (musieliśmy wygrać 37 pkt z Legia) dał też znać w tej młodej drużynie. Może to nie jest jeszcze koniec budowy tożsamości tej drużyny. Widać, że praca z młodymi graczami to żmudna praca, ale wierzę, że to ma sens. Drużynę budujemy w okresie 2-3 lat i mam nadzieje, że to zaprocentuje w przyszłości – napisał po meczu na swoim profilu prezes Janusz Jasiński.

Jasiński wypowiedział się również o stanie finansów i zaległościach drużyny – Jeśli ktoś ma inny szybszy plan to zapraszam do współpracy – trzeba dodatkowo około 3 mln złotych rocznie a proces przyspieszymy i dostaniemy medal w każdym sezonie. Jeśli nie ma pomocy z miasta a moje prywatne pieniądze się skończyły to trzeba walczyć inaczej i tak tez to robimy. Co do zaległości to według kolejności je spłacamy i dalej działamy. Z Łukaszem tez rozmawiałem i tak jak ja mu pomogłem w życiu, tak tez on obiecał pomoc klubowi – dodał

Enea Zastal BC Zielona Góra – Legia Warszawa 90:106


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
15 ° C
15.6 °
14.4 °
40 %
4kmh
100 %
czw.
21 °
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
25 °
pon.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE