środa, 1 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zostań Świętym Mikołajem! Przygotuj paczkę dla seniora

Zostań Świętym Mikołajem! Przygotuj paczkę dla seniora

Ruszyła kolejna odsłona tegorocznej akcji „Gorzowskie listy do Mikołaja”. Każda chętna osoba może przygotować świąteczną paczkę dla osoby przebywającej w Domach Pomocy Społecznej. Lista samotnych seniorów wraz z rzeczami, których potrzebują znajduje się na stronie miasta.

To już druga edycja akcji – poprzednia, która odbyła się pod koniec listopada, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, dlatego urzędnicy postanowili ją powtórzyć.

Idea jest prosta: sprawić, aby osoby samotne, nie mające kontaktu z bliskimi też poczuły magię świąt. Tym razem akcja dedykowana jest samotnym seniorom z DPS-u nr 1 i nr 2. Na stronie urzędu miasta znajduje się anonimowa lista takich osób wraz ze spisem rzeczy, które chciałyby one otrzymać od Mikołaja. Seniorzy wymieniali odzież, kosmetyki, słodycze, itp.

Każdy kto chciałby się wcielić w rolę Świętego Mikołaja i uprzyjemnić komuś święta może wybrać z listy osobę i przygotować jej paczkę. Swój wybór należy zgłosić pracownikom Urzedu Miasta pisząc na adres: wpi@um.gorzow.pl. Lista będzie na bieżąco aktualizowana, a seniorzy, którzy znaleźli swoich opiekunów będą z niej skreślani.

Przygotowane paczki należy dostarczyć do Wydziału Spraw Społecznych przy ulicy Teatralnej – jest na to czas do 18. grudnia. Później, dzień przed Wigilią, podarunki zostaną dostarczone do Domów Pomocy Społecznej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3.6 ° C
3.6 °
3.6 °
96 %
7.8kmh
100 %
śr.
4 °
czw.
5 °
pt.
6 °
sob.
4 °
niedz.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE