niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zostaw auto! Idź na pieszo, wybierz rower i zadbaj o środowisko

Zostaw auto! Idź na pieszo, wybierz rower i zadbaj o środowisko

Gorzów przyłącza się do akcji pod nazwą Europejski Tydzień Mobilności i organizuje spotkania oraz warsztaty mające na celu zachęcenie mieszkańców do rezygnacji z poruszania się samochodem, a w zamian tego do korzystania z komunikacji miejskiej, rowerów lub wybrania spaceru.

Europejski Tydzień Mobilności to projekt prowadzony co roku przez Komisję Europejską. Kolejny raz przystępuje do niej również Gorzów. Akcja rozpocznie się w piątek i potrwa do czwartku (16-22.09). To właśnie wtedy w Gorzowie odbędą się różnego rodzaju spotkanie, happeningi, sportowe wydarzenia i warsztaty.

Już w sobotę (17.09) dla wszystkich zainteresowanych zostanie otwarta zajezdnia Miejskiego Zakładu Komunikacji mieszcząca się przy ulicy Kostrzyńskiej. W godzinach od 11”00 do 15:00 chętni będą mogli pozwiedzać obiekt i zajrzeć nawet w te zakątki, które na co dzień nie są dla nich dostępne. Przygotowano również niespodziankę jaką będzie możliwość prowadzenia nowego „Twista”.

Dzień później, czyli w niedzielę na ulice miasta ponownie wyruszy Masa Rowerowa. Rowerzyści ruszą z Parku Górczyńskiego i skierują się w stronę Starego Rynku pokonując łącznie 16 kilometrów trasy. Start godzina 11:00.

Od poniedziałku do środy prawdziwa atrakcja dla najmłodszych. Wtedy też, w Sali sesyjnej Urzędu Miasta, organizowane będą warsztaty z wykorzystaniem klocków Lego®. Konieczne są jednak wcześniejsze zapisy, których można dokonać wysyłając maila na adres: michal.jedrzejczak@um.gorzow.pl.

Do spotkań z dziećmi przyłącza się również gorzowska policja. W środę (21.09) w SP nr 13 funkcjonariusze spotkają się z uczniami klas 1-3 i będą rozmawiali o zaletach podróżowania ekologicznymi środkami transportu, jak np. rower czy hulajnoga. Poruszone też zostaną kwestie udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie w miasteczku drogowym odbędzie się turniej z wiedzy o przepisach oraz znajomości sygnałów i znaków drogowych.

Głównym punktem Europejskiego Tygodnia Mobilności będzie przypadający na czwartek (22. września) Dzień Bez Samochodu. Wtedy też poruszanie się komunikacją miejską będzie bezpłatne – wsiadając do autobusu czy tramwaju nie będzie trzeba mieć ze sobą biletu.

Wszystko po to, aby w coraz większym stopniu dbać o środowisko i starać się niwelować bądź przynajmniej zmniejszać skutki negatywnego oddziaływania człowieka na naturę.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
49 %
2.4kmh
86 %
niedz.
22 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
21 °
czw.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE