niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zrób coś dla Ziemi. Wspólne sprzątanie Parku Kopernika

Zrób coś dla Ziemi. Wspólne sprzątanie Parku Kopernika

Już jutro, tj. w piątek (22.04) odbędzie się wielka akcja sprzątania Parku Kopernika, na którą zapraszają Młodzi Demokraci wraz z Młodą Lewicą. W akcji może wziąć udział każdy chętny.

Sprzątanie organizowane jest ze względu na to, że 22. kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. To data oficjalna ustalona po to, aby przypominać ludziom jak ważne jest dbanie o naszą planetę. A ta jest niestety w coraz gorszej kondycji. Ze względu na negatywne, niszczące działanie człowieka Ziemia się zmienia, rozpoczęło się globalne ocieplenie, giną zwierzęta, zarówno te żyjące w wodzie jak i na lądzie, wycinane są drzewa, topnieją lodowce, powietrze jest zanieczyszczone. To wszystko wpływa na ekosystem, powoduje susze, pożary i coraz więcej problemów z dostępem do wody i pożywienia. Dlatego tak niezwykle ważne jest, abyśmy dbali o planetę. A robić to można na wiele sposobów. Na początek warto zacząć chociażby od sprzątania i przyłączyć się do jutrzejszej akcji.

W Gorzowie zaplanowano wspólne posprzątanie Parku Kopernika. Zbiórka jutro o godzinie 16:00 koło fontanny. Chętni powinni zabrać ze sobą rękawiczki wielokrotnego użytku i powinni pamiętać o odpowiednim segregowaniu śmieci. Wszystko w trosce o przyszłość naszą i następnych pokoleń.

A w jaki sposób jeszcze możemy dbać o Ziemię?

  1. Oszczędzajmy wodę – zakręcajmy kran podczas mycia zębów, używajmy zmywarek, częściej korzystajmy z prysznica niż z kąpieli w wannie, rośliny podlewajmy deszczówką, itp.
  2. Segregujmy odpady
  3. Zamiast samochodem wybierajmy rower, autobus bądź spacer
  4. Oszczędzajmy prąd – wymieńmy żarówki na energooszczędne, nie zostawiajmy włączonego światła, gdy nie ma nas w pomieszczeniu, wyciągajmy wtyczki z kontaktu w przypadku nieużywania sprzętu
  5. Ograniczajmy użycie plastiku! – korzystajmy z wielorazowych pojemników i toreb, pijmy wodę filtrowaną bądź z kranu zamiast butelkowanej, wybierajmy produkty na wagę zamiast ty w foliowych opakowaniach

Warto też pamiętać i wziąć sobie do serca słowa Baracka Obamy: „Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które odczuwa skutki zmian klimatycznych i ostatnim, które może coś z tym zrobić”.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
13.8 ° C
13.8 °
13.8 °
73 %
0.5kmh
31 %
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE