czwartek, 23 marca, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczBędzie kanalizacja! Budowa rozpocznie się w maju

Będzie kanalizacja! Budowa rozpocznie się w maju

W środę (19.04) podpisana została umowa na budowę kanalizacji w Międzyrzeczu-Wybudowanie (osada wsi Kuźnik, położona w gminie Międzyrzecz). Dzięki temu mieszkańcy już od przyszłego roku będą mogli zrezygnować z przydomowych szamb.

Inwestycja jest bardzo ważna, ponieważ w Międzyrzeczu-Wybudowanie powstaje coraz większe osiedle domków jednorodzinnych. Obecnie nie ma tam kanalizacji sanitarnej i mieszkańcy muszą korzystać z szamba. Teraz się to zmieni, ponieważ oficjalnie ogłoszono, że w maju rusza budowa kanalizacji. Prace mają potrwać do jesieni przyszłego roku. Docelowo powstanie sieć wraz z kolektorami o łącznej długości około ośmiu kilometrów.

– Sieć w Międzyrzeczu Wybudowanie przyłączymy do kanalizacji miejskiej na wysokości ulicy Mieszka I. Wybudowanych zostanie także pięć przepompowni oraz około 250 przyłączy – informuje Sylwester Suchowski, kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim magistracie.

Budową zajmie się firma Tomasza Niewiadomskiego, która wcześniej wygrała też przetarg na budowę kanalizacji w Kęszycy i kolektora tłocznego z tej wsi do oczyszczalni w Kęszycy Leśnej.

Koszt inwestycji to 11 milionów 590 tysięcy złotych, przy czym prawie 8 milionów to rządowe dofinansowanie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
9.8 ° C
9.8 °
9.8 °
72 %
3.6kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
14 °
sob.
11 °
niedz.
11 °
pon.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE