piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zrobiły to! Gorzowianki pokonały ekipę ze Stambułu

Zrobiły to! Gorzowianki pokonały ekipę ze Stambułu

Zawodniczki InwestInTheWest Enei Gorzów zaliczyły kolejne zwycięstwo! Tym razem, w ramach rozgrywek EuroCup Women wygrały we własnej hali z drużyną Galatasaray Cagdas Factoring Stambuł 78:71. Gorzowianki potwierdziły, że wciąż są niepokonane.

To było już drugie spotkanie fazy grupowej FIBA EuroCup Women. Mimo, że faworytkami spotkania były zawodniczki ze Stambuły to gorzowianki po raz kolejny udowodniły, że ciężką pracą i duchem walki potrafią odnosić wielkie sukcesy.

Początek meczu należał do rywalek, które szybko zdobyły punkty i ostatecznie wygrały pierwszą kwartę (19:23). To jednak nie osłabiło morali gorzowianek, które na kolejną kwartę wyszły zmotywowane i pełne zapału do gry.

Efekty było widać od razu. Akademiczki szybko zaczęły odrabiać straty i przejąć prowadzenie, dzięki czemu na przerwę schodziły z prowadząc 41:34. Tej przewagi gorzowianki nie oddały już do końca meczu wygrywając kolejno trzecią i czwartą kwartę.

– Wiedziałyśmy dobrze kto przyjeżdża do naszego miasta i byłyśmy gotowe na bardzo ciężki mecz. To jest zespół „top”, wiec cieszę się, że udało nam się wygrać i mam nadzieję, że zmotywuje nas to do dalszej pracy i wygrania pozostałych meczów. Dramatyczna końcówka, dużo walki, ale takie zespoły jak Galatasaray nigdy się nie poddają. Dlatego najważniejsze, że to kolejna końcówka, którą rozstrzygnęłyśmy na swoją korzyść – powiedziała po spotkaniu Karolina Matkowska, zawodniczka InwestInTheWest Enei Gorzów.

Najwięcej punktów po stronie Gorzowa zdobyła Lindsay Allen (24), później Allanna Smith (16), Tilbe Senyurek (16), Chantel Horvat (12), Zoe Wadoux (10), z kolei Karolina Matkowska, Julia Bazan i Wiktoria Keller zero.

Przypomnijmy: w tym sezonie gorzowianki rozegrały już sześć spotkań i każde z nich zwyciężyły. Kolejny mecz, w ramach rozgrywek ligowych, odbędzie się już w niedzielę. Akademiczki zmierzą się na wyjeździe z KS Basket 25 Bydgoszcz. Start godzina 15:00.