piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPijany kierowca zatrzymany przez policjanta po służbie

Pijany kierowca zatrzymany przez policjanta po służbie

Nietrzeźwego kierującego udało się zatrzymać na stacji paliw w Skwierzynie. Wszystko dzięki czujności policjanta po służbie, który zauważył jak pijany kierowca wjechał na teren stacji i chwiejnym krokiem udał się na zakupy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do sytuacji doszło w nocy z wtorku na środę (1/2.11). To właśnie wtedy funkcjonariusz ze skwierzyńskiej jednostki zauważył jak na teren stacji paliw wjeżdża samochód osobowy. Policjant zwrócił na niego uwagę, ponieważ wszystkie szyby w aucie były zaparowane, a to wydało się mundurowemu podejrzane.

– Po chwili kierujący tym pojazdem wysiadł z niego i chwiejnym krokiem udał się do budynku stacji. Sposób poruszania się mężczyzny wyraźnie wskazywał, że może znajdować się on pod wpływem alkoholu – informuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Gdy mężczyzna wrócił do auta i chciał odjechać na drodze stanął mu funkcjonariusz, który o sytuacji od razu powiadomił też dyżurnego jednostki.

Przybyły na miejsce patrol przeprowadził badanie alkomatem. Jak się okazało 45-letni kierujący miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat dwóch.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie małe
13.2 ° C
13.2 °
13.2 °
67 %
1.9kmh
49 %
pt.
29 °
sob.
21 °
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE