poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno Odrzańskie18 ton nielegalnych śmieci zatrzymanych w okolicach Gubinka

18 ton nielegalnych śmieci zatrzymanych w okolicach Gubinka

Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała w okolicach Gubinka samochód ciężarowy, który nielegalnie przewoził 18 ton śmieci.

Nie po raz pierwszy na granicy polsko-niemieckiej pod Gubinem zatrzymywany jest nielegalny transport odpadów. Podobna sytuacja miała miejsce w zeszłym roku. Wówczas również 18 ton nielegalnych odpadów – mieszanina kory i gleby. Odpady zostały pod nadzorem celnym zwrócone do nadawcy w Niemczech.

W ostatnich dniach Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała kolejny nielegalny transport śmieci. W ciężarówce przewożonych było 17,8 odpadów. Organizatorom nielegalnego transportu grożą kary pieniężne.

Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa do kontroli zatrzymano samochód ciężarowy, który zgodnie z dokumentami miał przewozić odpady z tworzyw sztucznych.

„Podczas kontroli okazało się, że na naczepie znajdowały się opakowania, metalowe puszki i włókna – 17,8 t odpadów. Zgodnie z przepisami odbiorca towaru powinien wcześniej uzyskać odpowiednie zezwolenia z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.” – czytamy w komunikacie Krajowej Administracji Skarbowej.

Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp. nałoży kary na odbiorcę towaru i przewoźnika – ponad 30 tys. zł. Dodatkowe kary nałoży Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Kodeks karny przewiduje w takich sprawach karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim.

Takich przypadków na granicy polsko-niemieckiej przytrafia się sporo. Jak podaje Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze tylko w połowie zeszłego roku zatrzymano kilkanaście transportów z nielegalnymi śmieciami, które ważyły ponad 200 ton!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
2.4 ° C
2.4 °
1.8 °
89 %
2.5kmh
100 %
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
9 °
czw.
13 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE