sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPoszukiwany mężczyzna odpowiedzialny za gwałt..? Uwaga na fake newsy!

Poszukiwany mężczyzna odpowiedzialny za gwałt..? Uwaga na fake newsy!

Jak informują lubuscy policjanci na jednej z międzyrzeckich grup pojawił się wpis o poszukiwanym mężczyźnie, który miał zgwałcić dziewczynkę. Mundurowi ostrzegają, że to fałszywa informacja zawierająca wirusa.

Niesprawdzone linki, fałszywe informacje i próby wyłudzenia danych to już powoli plaga dzisiejszych czasów. Korzystając z Internetu uważać trzeba praktycznie na każdym kroku, bo internetowi piraci mają coraz bardziej kreatywne pomysły.

Tym razem „zaatakowali” grupę Ogłoszenia Międzyrzecz. Wczoraj, tj. 14. Kwietnia pojawiła się tam informacja pod tytułem: „Trwają poszukiwania mężczyzny podejrzanego o gwałt na nieletniej z Międzyrzecza. Poznaj…”. Treść była przejmująca i mówiła o ataku na dziewczynce, do którego miało dojść w okolicy ulicy 30 stycznia.  W treści zawarty był też link, który rzekomo ukazywał podejrzanego mężczyznę.

Jednak, jak informują policjanci: to nieprawdziwa informacja, a kliknięcie w link może się skończyć zainfekowaniem komputera.

– Międzyrzeccy policjanci nie otrzymali w ostatnim czasie żadnego zgłoszenia o zgwałceniu dziecka. Podana informacja jest Fake News’em, a treści zawarte w krótkim komunikacie mają spowodować wejście w podejrzaną stronę by uzyskać więcej informacji o wstrząsającym zdarzeniu. Na pierwszy rzut oka widać, że konto z którego, został udostępniony link, jest fikcyjne oraz strona na której, rzekomo są umieszczone informacje, o całym zdarzeniu jest również podejrzana – informuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Piraci chcą w ten sposób np. wyłudzić dane osobowe, hasła i dostępy do kont. Od tego już prosta droga do utraty pieniędzy, dlatego mundurowi ostrzegają, aby nigdy nie klikać w podejrzane i niesprawdzone linki ani nie udostępniać stron nieznanego pochodzenia innym osobom.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
5.6 ° C
5.6 °
5.6 °
95 %
3kmh
100 %
sob.
8 °
niedz.
9 °
pon.
8 °
wt.
12 °
śr.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE