poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGubin200 studentów z Ukrainy trafi do Gubina

200 studentów z Ukrainy trafi do Gubina

Według najnowszych informacji do Gubina przyjadą studenci-cudzoziemcy z ukraińskich uczelni, którzy szukają schronienia przed wojną na Ukrainie.

Jak poinformował Urząd Miejski w Gubinie: „Dzisiaj do naszego miasta przyjedzie ponad 200 uchodźców uciekających przed wojną na Ukrainie. Są to studenci, różnych narodowości, z wielu ukraińskich uczelni. Prosimy o uszanowanie ich ciężkiej sytuacji i wyrozumiałość.”

„Od rana w Gubinie trwają spotkania w ramach sztabu kryzysowego, w których udział biorą władze naszego miasta, służby wojewody, funkcjonariusze policji, straży granicznej, służby więziennej i straży pożarnej” – czytamy dalej w komunikacie UM w Gubinie.

Według nieoficjalnych informacji studenci tymczasowo mieliby przebywać w hali sportowo-widowiskowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gubinie, choć pojawiały się też informacje o możliwości przystosowania Oddziału Zewnętrznego w Wałowicach koło Gubina jako tymczasowej noclegowni. Żadna z nich nie została jeszcze potwierdzona.

Czekamy na kolejne informacje w tej sprawie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
4.5 ° C
5.1 °
3.4 °
95 %
2.1kmh
100 %
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
3 °
czw.
3 °
pt.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE