poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinZatrzymał pirata drogowego w czasie wolnym od służby

Zatrzymał pirata drogowego w czasie wolnym od służby

Mandat karny w kwocie 2700 zł oraz 20 punktów karnych to efekt interwencji policjanta w czasie wolnym od służby wobec młodego kierowcy, który kierując swoim pojazdem, całkowicie ignorował przepisy drogowe.

W czasie wolnym od służby Naczelnik Wydziału Kryminalnego świebodzińskiej policji, zwrócił uwagę na niebezpieczne zachowanie kierującego starszym pojazdem marki Opel Vectra.

Pomimo, iż na co dzień, aspirant sztabowy Andrzej Borówczak zajmuje się najpoważniejszymi przestępstwami, jakie zaistniały na terenie powiatu, nie zignorował szeregu wykroczeń drogowych popełnionych przez młodego kierowcę. To właśnie jego pojazd został wyprzedzony na podwójnej linii ciągłej, na jednej z głównych ulic Świebodzina.

Kierujący nie zakończył na tym brawurowej jazdy. Przez cały czas znajdując się na lewym pasie, pomimo możliwości zjazdu, na oczach policjanta wyprzedzał dalej, w tym na przejściu dla pieszych, mijając z lewej strony wysepkę, a następnie skrzyżowanie.
Dopiero wtedy, po kilkuset metrach zjechał na prawy pas jezdni.

Policjant ruszył za nim swoim pojazdem i poinformował o wszystkim Oficera Dyżurnego. Pozostając w stałym kontakcie, wskazywał, gdzie znajduje się krewki kierowca.
Parę minut później pojazd został zablokowany przez radiowóz na jednym z osiedli i dokonano kontroli drogowej.

Kierujący, 25-latek, po zatrzymaniu bardzo szybko „ochłonął” i przyjął mandat karny w kwocie 2700 zł i 20 punktów karnych.

_______________

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie duże
1.8 ° C
3.2 °
1.8 °
87 %
2.8kmh
100 %
pon.
4 °
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE