sobota, 26 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościGubin5 nielegalnych imigrantów z Iraku zatrzymanych w Gubinie

5 nielegalnych imigrantów z Iraku zatrzymanych w Gubinie

We wtorek – 18 stycznia – w Gubinie funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 5 nielegalnych imigrantów – obywateli Iraku, którzy chcieli przekroczyć, by dostać się do Niemiec.

Wczoraj w godzinach wieczornych, funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry, pełnili służbę w okolicach byłego przejścia granicznego w Gubinie. W pewnym momencie wybrali samochód osobowy do skontrolowania.

Początkowo kierowca pojazdu nie zatrzymał się do kontroli, lecz po chwili zjechał na pobliski parking i uciekł w stronę osiedla mieszkalnego. Jak się okazało, nie uciekał bez powodu.

– Mężczyzna 5-osobowym autem przewoził 5 obywateli Iraku. Byli to: 27-letnia kobieta, 27-letni mężczyzna oraz troje dzieci w wieku 2, 4 i 7 lat – wymienia mjr SG Joanna Konieczniak, Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Dane cudzoziemców ustalono na podstawie posiadanych przez nich paszportów, w których zamieszczone zostały białoruskie wizy.

Jak dodaje rzeczniczka, cudzoziemcy z uwagi na usiłowanie przekroczenia granicy niezgodnie z przepisami w porozumieniu z innymi osobami oraz w związku z nielegalnym pobytem w Polsce zastali zatrzymani.

– Irakijczycy zostali poinformowani o możliwości złożenia wniosku o ochronę międzynarodową w Polsce, oświadczyli jednak, że ich krajem docelowym są Niemcy i nie zamierzają zostać w Polsce – dodaje mjr SG Joanna Konieczniak.

Wobec cudzoziemców prowadzone są dalsze czynności z udziałem tłumacza.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
7.8 ° C
7.9 °
6.2 °
95 %
2.4kmh
100 %
sob.
8 °
niedz.
9 °
pon.
5 °
wt.
5 °
śr.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE