czwartek, 23 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGubinApel o pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Apel o pomoc dla uchodźców z Ukrainy

W Urzędzie Miejskim w Gubinie cały czas działa magazyn, do którego można dostarczać dary dla Ukrainy. Jest apel o pomoc.

Gubinianie pomagają uchodźcom z Ukrainy od początku rosyjskiej agresji. W mieście działa punkt relokacyjny – w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3. Do tego w Urzędzie Miejskim znajduje się magazyn, gdzie ciągle można przynosić dary dla uchodźców.

Punkt działa od 10:00 do 15:00. Wejście do niego znajduje się z tyłu budynku Urzędu (ul. Piastowska 24), dawna siedziba gminy.

Na stronie Urzędu Miejskiego w Gubinie pojawił się apel o doposażenie magazynu z darami. Prośba dotyczy głównie żywności, ponieważ po nią zgłasza się większość potrzebujących:

„Obecnie w naszym mieście przebywa około 600 osób – uchodźców z objętej wojną Ukrainy. Są to głównie matki z dziećmi, które wciąż liczą na naszą pomoc i wsparcie. Od kilku tygodni przy Urzędzie Miejskim działa magazyn, w którym zbierane i na bieżąco wydawane są najpotrzebniejsze rzeczy (jedzenie, ubrania, środki higieniczne, itp.). W ostatnich dniach pojawia się wiele osób potrzebujących żywności. Dlatego prosimy mieszkańców Gubina o dostarczanie do naszego magazynu (pomieszczenia z tyłu budynku Urzędu, przy ul. Piastowskiej 24) wszelkich artykułów spożywczych o długim terminie przydatności (makaron, ryż, kasza, mąka, olej, konserwy, cukier, itp.) Magazyn przyjmuje dary codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
12.4 ° C
13.5 °
11.7 °
79 %
3.3kmh
100 %
czw.
15 °
pt.
17 °
sob.
11 °
niedz.
11 °
pon.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE