niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościNowa Sól72-letni kierowca miał ponad 2 promile

72-letni kierowca miał ponad 2 promile

Starszy sierżant Mateusz Banakiewicz będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę osobówki, który miał ponad dwa promile alkoholu.

Policjant z Komisariatu Policji w Kożuchowie będąc na dniu wolnym od służby zauważył kierującego, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Mężczyzna jadąc osobowym suzuki uderzył w inny zaparkowany samochód i pojechał dalej. Po chwili stracił kontrolę nad swoim pojazdem i uderzył w krawężnik.

Gdy zatrzymał się przed skrzyżowaniem, ze względu na swój stan miał problem ze zmianą biegów. Wykorzystał to kożuchowski policjant, który podbiegł do jego auta, zabrał mu kluczyki i udaremnił dalszą jazdę. Funkcjonariusz wyczuł od mieszkańca Nowej Soli silną woń alkoholu, więc powiadomił o całym zdarzeniu dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, który skierował na miejsce patrol.

Badanie stanu trzeźwości wykazało u 72-latka ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna odpowie przed sądem nie tylko za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości, ale również za spowodowanie kolizji. Policjanci przypominają, że za jazdę po alkoholu grozi wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat dwóch.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
17.2 ° C
18.9 °
16.9 °
75 %
7.4kmh
100 %
niedz.
18 °
pon.
9 °
wt.
9 °
śr.
11 °
czw.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE