czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinBędzie się działo przy granicy! Festiwale motoryzacyjne "Nevermind" ruszą już w przyszłym...

Będzie się działo przy granicy! Festiwale motoryzacyjne „Nevermind” ruszą już w przyszłym roku!

W tereny na byłym terminalu w Gubinku chcą zainwestować przedsiębiorcy i pasjonaci motoryzacji, którzy zamierzają organizować wielkie eventy związane między innymi z wyścigami i połączone z koncertami.

Do niedawna było to nie do pomyślenia, że coś będzie się działo na nieczynnym od lat terminalu w Gubinku przy granicy polsko-niemieckiej. Od przyszłego roku działo się będzie tam naprawdę dużo, jeśli nowi inwestorzy dotrzymają słowa. Pasjonaci motoryzacji chcą tam organizować eventy właśnie związane z motoryzacją, o nazwie „Nevermind”. Przedstawiciele przedsiębiorców spotkali się ostatnio z starostą Grzegorzem Garczyńskim i wicestarostą Ryszardem Zakrzewskim. Mają ambitne plany, którymi podzielili się z samorządowcami.

Wyścigi samochodowe, ewolucje motocyklowe, a nawet drift (na terenie byłego przejścia granicznego ma powstać specjalny tor do driftingu, czyli kontrolowanego poślizgu samochodem) – m.in. takie wydarzenia mają odbywać się w Gubinku. Inwestorzy pamiętają jednak o otoczce festiwalowej i nie zapominają o ludziach, którzy nie interesują się motoryzacją. Dla nich też przygotowano atrakcje. Często głównym eventom mają towarzyszyć inne wydarzenia, jak zawody strongmanów. Poza tym planowane są koncerty znanych, polskich artystów (inwestor chce też postawić scenę w Gubinku). Do tego catering, miejsca noclegowe, a nawet kino samochodowe. Jak podkreślają pomysłodawcy, wiele spraw jest jeszcze dogrywanych, ale już teraz wygląda to bardzo zachęcająco.

Inwestorzy chcą też, aby terminal w Gubinku żył również, gdy nie będzie odbywał się tam żaden festiwal. Dlatego tor ma być udostępniany dla fanów motoryzacji i na miejscu prowadzona będzie szkółka driftingu.

Nowi inwestorzy nie zamierzają też długo czekać. Chcą jak najszybciej ruszyć z przygotowaniami, bo pierwszy festiwal „Nevermind” miałby się odbyć już na początku maja przyszłego roku!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie małe
13.5 ° C
14 °
12.9 °
97 %
2.5kmh
32 %
czw.
24 °
pt.
30 °
sob.
23 °
niedz.
25 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE