piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraRekordowe wyniki lotniska Zielona Góra - Babimost

Rekordowe wyniki lotniska Zielona Góra – Babimost

Do końca października Lotnisko Zielona Góra – Babimost obsłużyło ponad 36 tys. pasażerów. Jest duża szansa na przebicie magicznej bariery 40 tys. Tylu podróżujących nie było tutaj nigdy.

Już teraz pobito rekordowy rok 2019 gdzie z lubuskiego lotniska odleciało 33 783 pasażerów. – Mimo, że październik 2022 różni się in minus od 2019 o niecałe 25 procent liczby odprawionych pasażerów, to pierwsze dziesięć miesięcy bieżącego roku jest na plus o ponad 33 procent względem roku 2019 (przed pandemią) – zauważa serwis rynek-lotniczy.pl

Pobiliśmy rekord, a przed nami jeszcze dwa miesiące latania. Dodatkowo są oferowane czartery na okres zimowy, pozwoli to na przebicie 40 tys. pasażerów w ciągu roku – cieszy się w rozmowie z nami Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

grafika: lubuskie.pl

Z całą pewnością zasługą tak wielu odprawionych podróżnych to bogata oferta wakacyjnych czarterów. Przypomnijmy, że dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego mogliśmy podróżować do Bułgarii, Chorwacji czy też korzystać z lokalnych połączeń do Warszawy i Gdańska. W zimie mamy również możliwość skorzystania z lotów do Egiptu. Mimo braku chętnych przewoźników, zarząd województwa nie zrezygnuje z kolejnych postępowań na wyłonienie operatora lotów do Londynu. Ma to się wydarzyć już na wiosnę.

Strategia portu jest konsekwentnie realizowana. Chcemy dokładać po 10% na czarterach rocznie i jeżeli nie będzie dodatkowych zawirowań to za 4-5 lat osiągniemy 150 tys. pasażerów rocznie – przewiduje dyrektor Kotylak.

Warto dodać, że w planach jest modernizacja portu lotniczego. – Są już za nami przymiarki zarówno finansowe, jak i operacyjne oraz organizacyjne, jeśli chodzi o rozbudowę terminala w porcie lotniczym. Mamy przygotowane koncepcje, jest to bardzo przemyślany projekt – wyjaśnia członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
16.7 ° C
16.7 °
16.2 °
70 %
1.9kmh
64 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE