niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinMłoda podróżniczka rozmawiała z młodzieżą z Grupy Otwarte w Gubińskim Domu Kultury

Młoda podróżniczka rozmawiała z młodzieżą z Grupy Otwarte w Gubińskim Domu Kultury

Bogumiła (Miłka) Raulin, młoda podróżniczka, która zdobyła m.in. Mount Blanc rozmawiała z lokalną młodzieżą w Gubińskim Domu Kultury.

21 października w Gubińskim Domu Kultury lokalna młodzież spotkała się Miłką Raulin – absolwentką technikum okrętów w Gdańsku i mgr inż. trakcji elektrycznej, ale przede wszystkim młodą podróżniczką, której życie od kilku lat koncentruje się wokół gór. Co prawda miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej nie odwiedziła Gubina, ale spotkała się z młodzieżą online.

– Nasz gość okazał się miłą, przyjazną i niezwykle energetyczną osobą, co udzieliło się wszystkim obecnym – opowiada Patrycja Ślusarczyk, 16-letnia uczestniczka projektu „Siła Marzeń-Korona Ziemi”. – Opowiadała nam o swoich wyprawach, pokonywaniu własnych słabości, determinacji i trudnej drodze do realizacji swoich marzeń. W dalszej części spotkania dowiedzieliśmy się o sukcesach Miłki, jakimi były sześciotysięczne szczyty himalajskie w Indiach i Nepalu, a także najwyższy wulkan Ameryki Środkowej. Te niezwykłe podróże i górski klimat stały się dla niej inspiracją do napisania książek ,,Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi” oraz ,,Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Mount Everst’”.

Najważniejsze jednak było przesłanie, z którym Miłka Raulin pojawiła się na spotkaniu z gubińską młodzieżą. Miało ono zainspirować młodych ludzi do wyznaczania sobie celów w życiu i konsekwentnego dążenia do nich.

– Wierzę w to, że moja historia przekona was wszystkich byście odkrywali swoją siłę marzeń i zaczęli swoją upragnioną podróż. Nie mając w plecakach pieniędzy ani czasu, ale niosąc w nim wielkie chęci i wiarę – przekonywała najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Odkrywcy Nieodkrytych Lądów” z programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Civis Polonus.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie małe
16.1 ° C
16.3 °
15.1 °
93 %
3kmh
27 %
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
32 °

NAJPOPULARNIEJSZE