czwartek, 28 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinCarina Gubin powalczy o punkty z Ślęzą Wrocław

Carina Gubin powalczy o punkty z Ślęzą Wrocław

W sobotę – 12 marca – rozpocznie się runda rewanżowa piłkarskiej III ligi. Carina Gubin powalczy o punkty z Ślęzą Wrocław.

Trudny test czeka Carinę Gubin na początku zmagań rundy rewanżowej III ligi. Rywalem naszej drużyny będzie Ślęza Wrocław. W drugiej kolejce beniaminek Gubina zderzył się z realiami III ligi i na wyjeździe przegrał ze Ślęzą aż 6:0. W najbliższą sobotę gubinianie będą mieli okazję się zrewanżować.

Przyjrzyjmy się bliżej Ślęzy Wrocław. Najbliższy rywal Cariny po rundzie jesiennej uplasował się na czwartym miejscu w tabeli. W 18 spotkaniach wrocławianie zdobyli 34 punkty – wygrali 10 spotkań, zremisowali 4 i przegrali 4. Na swoim stadionie Ślęza jest bardzo mocna (strzeliła 28 bramek, straciła tylko 9). Na wyjeździe sytuacja wygląda inaczej. To właśnie na obcych stadionach drużyna z Wrocławia częściej przegrywa – 3 porażki. Inaczej też wygląda bilans bramkowy na wyjeździe (16 zdobytych, 13 straconych).

Ślęza Wrocław w ostatnich trzech spotkaniach zanotowała dwa remisy i jedno zwycięstwo. W ostatnim spotkaniu mierzyli się z liderem III ligi – LKS Goczałkowice Zdrój. Na własnym stadionie zremisowali 2:2.

A Carina? Rundę jesienną skończyła na 11 miejscu, zdobywając 21 punktów. W 18 kolejkach zanotowała 6 zwycięstw, 3 remisy i 9 porażek. W tych meczach zdobyła 23 bramki, straciła natomiast 26. Martwić może końcówka minionej rundy. Trzy ostatnie spotkania Carina przegrała. Ostatnie zwycięstwo w III lidze odniosła na początku października, w 12 kolejce, przeciwko Stali Brzeg. Trzeba jednak pamiętać, że zespół został wzmocniony podczas przerwy zimowej, a trenerzy i zarząd są pewni, że uda się zakończyć sezon w górnej połowie tabeli.

Najbliższe spotkanie Cariny Gubin, w którym zmierzy się ze Ślęzą Wrocław, odbędzie się 12 marca, o godz. 13.00 na stadionie miejskim w Gubinie.