piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraCzarni Słupsk za mocni na Zastal

Czarni Słupsk za mocni na Zastal

Obie drużyny podchodziły do tego meczu z wysokiej pozycji z tą różnicą, że Czarni Słupsk są liderami Energa Basket Ligi. Niestety naszym koszykarzom zabrakło determinacji w ostatniej kwarcie i mecz przegraliśmy.

Zastal miał niezły tydzień. Podpisał umowę na 900 tys. zł z województwem lubuskim i podpisał kontrakt z Amerykaninem Davlyn Marble, którego statystyki pretendują go do bycia liderem zespołu. Do pełni szczęścia brakowało wygranej z liderem ligi w Słupsku.

Czarni jednak się postawili i kontrolowali grę w pierwszej kwarcie. Nieźle grali Słupiński i Klassen. W drugiej kwarcie lepsza gra Zastalu i w pewnym momencie, dzięki trafieniu Zyskowskiego wyszli nawet na prowadzenie. Jednak dobra dyspozycja w rzutach za 3 pkt gospodarzy sprawiła, że na przerwę schodzili prowadząc 38-35.

W kolejnej kwarcie przewaga Słupczan wzrosła do 6 oczek, ale nasza drużyna nie grała źle i wszystko było jeszcze do odrobienia. Gospodarze jednak odpalili kolejny bieg i w pewnym momencie prowadzili nawet 79-59.

Na przestrzeni całego spotkania najlepsi w naszej ekipie byli Nemanja Nenadić, Przemysław Żołnierewicz i Jarosław Zyskowski. Debiut zaliczył też Marble, ale przez 13 min zdobył jedynie 2 pkt.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – Enea Zastal BC Zielona Góra – 80:63