środa, 29 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGubinCarina Gubin proponuje darmowe treningi dla dzieci uchodźców z Ukrainy

Carina Gubin proponuje darmowe treningi dla dzieci uchodźców z Ukrainy

Z ciekawą inicjatywą wyszedł piłkarski klub – Carina Gubin. Działacze zapraszają dzieci uchodźców z Ukrainy na darmowe treningi.

„Jeśli masz dziecko z roczników 2005-2010, przyprowadź je na treningi do naszych grup młodzieżowych. Więcej informacji pod numerem telefonu +48 691 612 412” – czytamy w komunikacie Cariny Gubin, który został zamieszczony na profilu facebookowym klubu.

Na ten pomysł wpadł wiceprezes zarządu Cariny Gubin, Arkadiusz Mikołajczyk. – Do Polski z Ukrainy przyjechało prawie 2 mln ludzi, z czego większość to kobiety i dzieci – podkreśla. – Chcemy, aby te maluchy oderwały się myślami od wszystkiego złego, co się dzieje w ich kraju. Wydaje się, że sport jest dobrym pomysłem. Młodzież się wyszaleje, pośmieje, porywalizuje.

A. Mikołajczyk dodaje, że sporym problemem dla większości rodzin uciekających z Ukrainy są pieniądze. – Musi minąć trochę czasu zanim się zaaklimatyzują, zdobędą pracę, będą mogli się utrzymać – zauważa. – Dlatego wystąpiliśmy z taką inicjatywą, aby na początek zaoferować im darmowe treningi. Jeśli będzie problem ze sprzętem, to też będziemy mogli pomóc.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
2.4 ° C
2.4 °
1.8 °
74 %
3.3kmh
99 %
śr.
8 °
czw.
16 °
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE