wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePolicjanci kontrolowali okolice szkół

Policjanci kontrolowali okolice szkół

Policjanci krośnieńskiej drogówki kontrolowali okolice Szkoły Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim.

Krośnieńscy policjanci przy użyciu policyjnego drona obserwowali rejon Szkoły Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim. Sprawdzali czy osoby przywożące dzieci do placówki, zatrzymują pojazd w miejscu zgodnym z przepisami. Celem prowadzonych działań było wyeliminowanie negatywnych zachowań wśród kierowców, a także uwrażliwienie, że ich postawa może nieść negatywne skutki dla dzieci.

Policjanci krośnieńskiej drogówki wspomagając dzielnicowego aspiranta Grzegorza Urbaniaka w realizacji planu priorytetowego, którego celem jest wyeliminowanie przypadków nieprawidłowego parkowania pojazdów w rejonie Szkoły Podstawowej numer 2 przy ulicy Moniuszki 30 w Krośnie Odrzańskim, zorganizowali w czwartek (17 marca) działania prewencyjne podczas których obserwowali zachowanie kierowców, a w szczególności czy zatrzymują pojazd w miejscu zgodnym z przepisami.

W przedsięwzięciu wspomagał ich policyjny dron obsługiwany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z Gorzowa Wielkopolskiego. Usytuowani w rejonie szkoły funkcjonariusze, dzięki kamerze z trzydziestokrotnym zoomem, w którą wyposażony jest bezzałogowy statek powietrzny, wychwytywali każde naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Informacja o niedostosowaniu się do przepisów przekazywana była do będących w pobliżu patroli, którzy po zatrzymaniu kierującego do kontroli drogowej, stosowali wobec niego środki przewidziane prawem, a także uwrażliwiali na konsekwencje ich zachowania. Policjanci już zapowiadają kolejne kontrole.

Warto pamiętać, że jako rodzice czy opiekunowie jesteśmy dla własnego dziecka wzorem do naśladowania. Łamiąc przepisy, uczymy go nieprawidłowych zachowań i narażamy na niebezpieczeństwo.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
5.5 ° C
6 °
5.5 °
84 %
7.1kmh
96 %
wt.
10 °
śr.
11 °
czw.
11 °
pt.
9 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE