sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinCarina Gubin remisuje z Gwarkiem

Carina Gubin remisuje z Gwarkiem

Carina Gubin zremisowała 1:1 z Gwarkiem Tarnowskie Góry i wciąż nie może znaleźć sposobu na wygranie z tą ekipą z III ligi.

Przy zapowiedzi meczu Carina Gubin – Gwarek Tarnowskie Góry podkreślaliśmy, że w minionym sezonie gubiński zespół nie zdołał wygrać z Gwarkiem, choć obie drużyny grały wtedy na podobnym poziomie.

Kibice Cariny liczyli na to, że tym razem uda się wygrać z Gwarkiem. W sobotę – 10 września – podejmowali rywala na własnym stadionie. Niewiele brakowało, aby gospodarze cieszyli się z 3 punktów.

Przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis. W 72 minucie sędzia przyznał rzut wolny dla Cariny w okolicach środka boiska. Piłkę dośrodkował Yuya Kamon, golkiper rywali wyszedł z bramki, aby przechwycić futbolówkę, ale uprzedził go kapitan Cariny, Bartosz Woźniak. Obrońca gospodarzy podbił głową piłkę, która chwilę później wpadła do siatki i było 1:0.

Korzystnego rezultatu nie udało się utrzymać. W końcówce przycisnęli goście. W 86 minucie dość statycznie zachowała się formacja defensywna Cariny. Po dośrodkowaniu piłka wpadła pod nogi jednego z piłkarzy Gwarka, który oddał płaski strzał. Szymon Czajor zdołał jednak odbić piłkę, ale nie asekurował go żaden z kolegów z drużyny. Do piłki jako pierwszy dopadł Mateusz Bednorz, który zdołał umieścić futbolówkę w siatce, pomimo trudnej sytuacji i ostrego kąta. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Carina Gubin po 7 kolejkach zdobyła 8 punktów. Bilans gubińskiej drużyny to 2 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki. Zdobyła 9 bramek, straciła 12. Zajmuje obecnie 12 miejsce w tabeli III ligi (grupa III). W najbliższej kolejce Carina zmierzy się z Chrobrym II Głogów, który znajduje się w strefie spadkowej.