poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieTęcza wyrwała punkt w ostatnich sekundach!

Tęcza wyrwała punkt w ostatnich sekundach!

Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie zdołała zremisować w ostatnich sekundach meczu z Unią Kunice (Żary).

Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie od początku sezonu gra w gratkę w Jako lidze okręgowej (grupa Zielona Góra). W poprzednim sezonie krośnieńska drużyna praktycznie do samego końca biła się o awans do IV ligi z drugiego miejsca, ale nie udało się. Trudny początek rozgrywek w tym sezonie pokazuje, że o ten awans znów nie będzie łatwo.

W ostatniej kolejce, w sobotę (10 września) Tęcza zmierzyła się na wyjeździe z Unią Kunice (Żary). Goście byli w tym meczu lepszym zespołem. Blisko objęcia prowadzenia byli już w 16 minucie, gdy Paweł Cierech obił słupek bramki rywala. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. Minutę później Unia Kunice wyszła na prowadzenie.

Tęcza dążyła do wyrównania, ale biła głową w mur. Jakby tego było mało, to Mateusz Hałambiec w 77 minucie obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Krośnianie kończyli mecz w „10” i wydawało się, że nie uda się zdobyć w tym meczu żadnych punktów. Tęcza zdołała wyszarpać jednak remis w końcówce meczu! W 92 minucie Kladiusz Krzal trafił na 1:1!

Obecnie Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie zajmuje 7 miejsce w tabeli zielonogórskiej okręgówki, mając na koncie 7 punktów (2 zwycięstwa, remis, 2 porażki). W najbliższej kolejce Multicolores zmierzą się z liderem rozgrywek – Stalą Jasień.