wtorek, 4 października, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieMichał walczy o życie. Potrzebna pomoc!

Michał walczy o życie. Potrzebna pomoc!

Michał Wojtuń już raz walczył o życie i wygrał kilka lat temu. Teraz ponownie staje do tej walki i potrzebuje pomocy!

Michał Wojtuń ma 26 lat. Dawniej mieszkał w Gostchorzu – gmina Krosno Odrzańskie, obecnie mieszka w Gubinie. W wieku 19 lat wykryto u niego nowotwór złośliwy Hodgkina III stopnia. To rzadko występujący nowotwór krwi, który rozwija się najczęściej w węzłach chłonnych lub rzadziej w węzłach jamy brzusznej i pachwinowych. Wówczas Michał podjął walkę i po długiej batalii udało się! Doszło do remisji.

Michał Wojtuń później angażował się w akcje charytatywne. Sam wiedział jak ciężko jest zmagać się z chorobą i starał się pomagać. Podczas festynu charytatywnego w Gostchorzu na rzecz Tosi Michał powiedział: „Jestem tu, bo ktoś kiedyś pomógł mi, teraz ja pomagam innym i Wy też pomagajcie, bo warto, bo to ma sens…”

Teraz znów Michał potrzebuje pomocy…

Po walce z nowotworem organizm Michała był osłabiony i młody chłopak nabawił się ropnego zapalenia opon mózgowych, a ten doprowadził do rozległego udaru niedokrwiennego prawej półkuli mózgu. Michał nie widzi i nie słyszy, jedynie spontanicznie otwiera oczy. Nie reaguje na żadne bodźce zewnętrzne. Jego jedyną szansą jest odpowiednia rehabilitacja.

Stała i kosztowna rehabilitacja, należy dodać. Miesięczny pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym kosztuje około 20 tys. zł miesięcznie! Dlatego mama Michała uruchomiła zbiórkę na leczenie i rehabilitację. „Plany na życie mojego syna, w wieku 27 lat, legły w gruzach. Zwracam się do wszystkich ludzi o dobrych sercach o pomoc. Uratujmy wspólnie moje dziecko. Jego przyszłość jest także w Twoich rękach!” – czytamy w opisie zbiórki.

Link do zbiórki:

https://www.siepomaga.pl/michal-wojtun?fbclid=IwAR1o3UZzzBmCswx8eg_Z1JLdpo3weMbHrDVIftFCar2bb-w-9SeYNTHs19o


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
14.9 ° C
15.8 °
14.9 °
66 %
3.8kmh
79 %
wt.
15 °
śr.
20 °
czw.
18 °
pt.
19 °
sob.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE