czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólDarmowe szczepienia na HPV

Darmowe szczepienia na HPV

Celem zmniejszenia ilości zachorowań i w konsekwencji umieralności na raka szyjki macicy w powiecie nowosolskim będą bezpłatne szczepienia przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV).

Rak szyjki macicy od lat niezmiennie odbiera życie wielu Polkom. Do przyczyn wzrostu śmiertelności należy m.in. brak świadomości zagrożenia chorobami nowotworowymi, a co za tym idzie niechęć społeczeństwa do wykonywania badań przesiewowych oraz do wczesnego zgłaszania się do lekarza onkologa, w przypadku zauważenia ewentualnych zmian.

Programem zostanie objęte ok. 60 dziewczynek z terenu powiatu. W pierwszej kolejności program skierowany jest do wychowanków Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Kożuchowie z rocznika 2011. O udziale uczestników programu decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Rejestracja odbywa się za pośrednictwem infolinii

  • 800 808 006 (infolinia bezpłatna)
  • 731 541 455 (opłata wg taryfy operatora)

Szczepienia będą odbywały się w Nowej Soli (budynek przychodni Allmed przy ul. Kościuszki w Nowej Soli). Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie 6 miesięcy. Obie dawki są finansowane w ramach programu.

Rak szyjki macicy atakuje cicho i powoli.

Średni czas rozwoju choroby wynosi od 5 do 10 lat. Przez wiele lat choroba rozwija się niemal bezobjawowo. Dlatego kobiety często zbyt późno zjawiają się u lekarza, i dlatego choroba ta w Polsce zbiera tragiczne żniwo. Rak szyjki macicy to drugi co do śmiertelności nowotwór u kobiet do 45 roku życia. Badaj się regularnie. 

🌐 Dowiedz się więcej:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
bezchmurnie
17.2 ° C
17.2 °
15.5 °
86 %
2.3kmh
2 %
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
30 °
niedz.
31 °
pon.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE