piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinCarina umacnia się na pozycji w górnej połowie tabeli

Carina umacnia się na pozycji w górnej połowie tabeli

Carina Gubin zremisowała na wyjeździe z Gwarkiem Tarnowskie Góry (1:1) i umacnia się na 8. miejscu w tabeli III ligi (grupa III).

Carina Gubin zremisowała 1:1 z Gwarkiem Tarnowskie Góry w meczu wyjazdowym III ligi (grupa III), który odbył się w niedzielę (16 kwietnia). Ten wynik sprawił, że Obuwnicy nie przegrali od czterech spotkań i umocnili się na 8. pozycji w tabeli. Co prawda, mieli szansę przeskoczyć niedzielnego rywala, gdyby udało się dowieźć zwycięstwo do końca, ale nie udało się.

Zaczęło się jednak obiecująco, ponieważ już w pierwszej minucie sędzia podyktował rzut karny dla Cariny Gubin. Jedenastkę wykorzystał Yuya Kamon i goście wyszli na prowadzenie. Utrzymali je jednak do 64 minuty. Wówczas do wyrównania doprowadził Jakub Siga i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

9. MKS Kluczbork – 31 pkt.

Carina odskoczyła Kluczborkowi na 4 punkty. Ponadto w bezpośrednim zasięgu gubinian są Gwarek i Górnik II Zabrze. Potknięcia tych drużyn oraz wygrana Cariny sprawi, że Obuwnicy wskoczą nawet na 6. miejsce.

Najważniejsze dla Cariny jest jednak utrzymanie się w obecnej klasie rozgrywkowej. Spadek gubinianom obecnie nie grozi. Nad miejscem spadkowym mają aż 15 punktów przewagi. W następnej kolejce zmierzą się właśnie z zespołem zaraz pod kreską – Chrobry II Głogów. Carina zagra na własnym stadionie, więc wydaje się, że wygrana powinna być obowiązkiem. Trzymamy kciuki!