czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinWięzienie pod Gubinem stoi puste od roku. Co dalej z jednostką?

Więzienie pod Gubinem stoi puste od roku. Co dalej z jednostką?

Od blisko roku Oddział Zewnętrzny w Wałowicach pod Gubinem przestał funkcjonować. Czy jest szansa, że więzienie pod Gubinem będzie jeszcze działać?

Niedługo minie rok, odkąd z Oddziału Zewnętrznego w Wałowicach pod Gubinem przeniesiono więźniów, a także funkcjonariuszy służby więziennej do innych placówek. Ta decyzja wisiała nad jednostką już od dłuższego czasu, ponieważ „groźby” związane z jej zawieszeniem pojawiały się już znacznie wcześniej.

Ta decyzja miała być związana z niewielką liczbą więźniów w podgubińskim więzieniu. Kłóciło się to jednak ze stanem faktycznym, ponieważ w ostatnich miesiącach w OZ Wałowice było zapełnione w ok. 1/3 (maksymalnie 100 osadzonych mogło przebywać jednocześnie w jednostce). Ponadto głośno było o planowanej rozbudowie OZ Wałowice, które po modernizacji miało dorównywać jednostce w Krzywańcu. Gotowa była nawet dokumentacja i wykonano pierwsze prace, ale później już ich nie kontynuowano.

Choć więźniowie, a także pracownicy służby więziennej walczyli o to, aby OZ Wałowice dalej funkcjonował, to ostatecznie jednostka została wyludniona w listopadzie zeszłego roku. W tym czasie niewiele się działo w więzieniu pod Gubinem. Czy jest szansa, że będzie ono jeszcze funkcjonować?

Jak informuje mjr Jan Kurowski, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Poznaniu: „Z uwagi na niski stan zaludnienia oddziału zewnętrznego w Wałowicach, będącego jednym z oddziałów Zakładu Karnego w Krzywańcu, został on czasowo wyludniony. Jednym z zadań Służby Więziennej jest racjonalne rozmieszczanie populacji osadzonych przebywających w zakładach karnych i aresztach śledczych. Służba Więzienna nie planuje zawieszenia ani zniesienia oddziału zewnętrznego w Wałowicach.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie umiarkowane
14.6 ° C
15.1 °
14.6 °
97 %
2.5kmh
51 %
śr.
15 °
czw.
24 °
pt.
30 °
sob.
23 °
niedz.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE