sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinDroga z Żytowania do Jaromirowic prawie gotowa

Droga z Żytowania do Jaromirowic prawie gotowa

Dobiega końca pierwszy etap zadania „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1154F od skrzyżowania z drogą 1153F w m. Żytowań do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 138” koło Jaromirowic.

Na drogach w okolicach Gubina sporo się dzieje. Realizowane są inwestycje związane z budową tzw. drogowo-rowerowej obwodnicy Gubina. Jednym z nich jest zadani „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1154F od skrzyżowania z drogą 1153F w m. Żytowań do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 138”. Prace nad tym etapem są na ukończeniu.

Jak podaje Zarząd Dróg Powiatowych w Krośnie Odrzańskim, wykonawca ma wkrótce zakończyć roboty, a wszelkie procedury – wraz z odbiorem – mają się zamknąć do końca kwietnia 2023 roku.

– Cieszy fakt, że Wykonawca tak optymalnie i bez zbędnych przestojów wykorzystał okres zimowy i sprawnie realizuje tę długo wyczekiwaną inwestycję – czytamy w komunikacie ZDP w Krośnie Odrzańskim.

Warto zwrócić uwagę na to, że ta inwestycja miała zostać zrealizowana do 7 lipca 2023 roku. Wszystko wskazuje na to, że wykonawca uwinie się z tym zadaniem znacznie szybciej.

– W najbliższych tygodniach pozostaną do wykonania roboty wykończeniowe w zakresie zjazdów zatok i poboczy, humusowanie, oraz oznakowanie pionowe oraz poziome – informuje ZDP w Krośnie Odrzańskim.

Inwestycja została dofinansowana z Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 5.000.000,00 zł oraz ze Środków Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe 766.217,34 zł.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
słabe opady deszczu
5.5 ° C
6.2 °
5.2 °
96 %
4.1kmh
100 %
sob.
7 °
niedz.
9 °
pon.
9 °
wt.
12 °
śr.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE