niedziela, 24 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczKolejny wóz dla strażaków z OSP Kaława

Kolejny wóz dla strażaków z OSP Kaława

Już w sobotę (25.03) odbędzie się uroczyste przyznanie promesy na przekazanie środków na zakup nowego wozu strażackiego. Łącznie w tym roku do województwa lubuskiego ma trafić 20 wozów, z czego jeden powędruje do strażaków-ochotników z Kaławy.

O przyznaniu dofinansowania do zakupu jednostek ratowniczo-gaśniczych rząd poinformował pod koniec lutego. Dzięki zaplanowanym na ten cel środkom do strażaków ochotników w całym kraju trafi aż 674 nowych pojazdów: 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich. Jeden z takich wozów będzie służył dzielnym strażakom z OSP Kaława!

Jutro, czyli w sobotę (25.03) odbędzie się uroczyste przyznanie promesy na ten cel, a strażacy będą mieć już pewność, że wkrótce w ich remizie pojawi się nowy pojazd, dzięki któremu jeszcze sprawniej będzie można gasić pożary i ratować życia.

Część pieniędzy do zakupu wozów, oprócz rządowego dofinansowania, będzie pochodziła także z gminy, ze środków Komendy Straży Pożarnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
16 ° C
16 °
14.3 °
58 %
1.6kmh
6 %
niedz.
16 °
pon.
22 °
wt.
25 °
śr.
27 °
czw.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE