wtorek, 29 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieDarmowe połączenie autobusowe z Krosna Odrzańskiego do Radnicy!

Darmowe połączenie autobusowe z Krosna Odrzańskiego do Radnicy!

Pod koniec marca uruchomione zostały darmowe połączenia autobusowe z Krosna Odrzańskiego do Radnicy.

Województwo Lubuskie realizuje projekt „RailBLu” – poprawa dostępności połączeń transgranicznych pomiędzy Brandenburgią, a Województwem Lubuskim. Jako miejsce wprowadzenia pilotażu wybrało Krosno Odrzańskie.

Jak czytamy na stronie Lubuskie.pl: „Głównym celem projektu jest poprawa dostępności transportowej w regionie poprzez zrównoważony rozwój mobilności transgranicznej i zwiększenia atrakcyjności regionu dla jego mieszkańców oraz turystów i podmiotów gospodarczych. Jednym z działań przewidzianych w projekcie jest organizacja 6-miesięcznych, pilotażowych usług transportowych w dwóch miejscach (jednym po stronie polskiej i niemieckiej) w celu dowozu do kolejowej komunikacji bliskiego zasięgu.”

Od 28 marca 2022 przez kolejnych 6 miesięcy mieszkańcy mogą skorzystać z darmowego połączenie autobusowego na trasie Krosno Odrzańskie – stacja kolejowa Radnica. To ponad 20 połączeń dziennie w jedną stronę i tyle samo w drugą. Stacja kolejowa w Radnicy jest na trasie Wrocław Główny – Szczecin Główny i każdego dnia przejeżdża przez nią 10 par pociągów POLREGIO.

Bezpłatne przewozy realizuje PKS Zielona Góra. Przez pierwsze 3 miesiące autobus będzie kursował od Traktu Książęcego, natomiast od 11 czerwca, czyli od momentu uruchomienia weekendowych połączeń kolejowych do Gubina – od dworca kolejowego w Krośnie Odrzańskim.

Koszt uruchomienia tego pilotażu wynosi 744 107 zł i jest w 85 procentach finansowany przez Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
3.1 ° C
3.8 °
1.8 °
84 %
1.6kmh
100 %
wt.
3 °
śr.
5 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
0 °

NAJPOPULARNIEJSZE