wtorek, 28 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieDarmowe połączenie autobusowe z Krosna Odrzańskiego do Radnicy!

Darmowe połączenie autobusowe z Krosna Odrzańskiego do Radnicy!

Pod koniec marca uruchomione zostały darmowe połączenia autobusowe z Krosna Odrzańskiego do Radnicy.

Województwo Lubuskie realizuje projekt „RailBLu” – poprawa dostępności połączeń transgranicznych pomiędzy Brandenburgią, a Województwem Lubuskim. Jako miejsce wprowadzenia pilotażu wybrało Krosno Odrzańskie.

Jak czytamy na stronie Lubuskie.pl: „Głównym celem projektu jest poprawa dostępności transportowej w regionie poprzez zrównoważony rozwój mobilności transgranicznej i zwiększenia atrakcyjności regionu dla jego mieszkańców oraz turystów i podmiotów gospodarczych. Jednym z działań przewidzianych w projekcie jest organizacja 6-miesięcznych, pilotażowych usług transportowych w dwóch miejscach (jednym po stronie polskiej i niemieckiej) w celu dowozu do kolejowej komunikacji bliskiego zasięgu.”

Od 28 marca 2022 przez kolejnych 6 miesięcy mieszkańcy mogą skorzystać z darmowego połączenie autobusowego na trasie Krosno Odrzańskie – stacja kolejowa Radnica. To ponad 20 połączeń dziennie w jedną stronę i tyle samo w drugą. Stacja kolejowa w Radnicy jest na trasie Wrocław Główny – Szczecin Główny i każdego dnia przejeżdża przez nią 10 par pociągów POLREGIO.

Bezpłatne przewozy realizuje PKS Zielona Góra. Przez pierwsze 3 miesiące autobus będzie kursował od Traktu Książęcego, natomiast od 11 czerwca, czyli od momentu uruchomienia weekendowych połączeń kolejowych do Gubina – od dworca kolejowego w Krośnie Odrzańskim.

Koszt uruchomienia tego pilotażu wynosi 744 107 zł i jest w 85 procentach finansowany przez Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
0.9 ° C
0.9 °
-0.1 °
75 %
5.5kmh
81 %
wt.
6 °
śr.
6 °
czw.
18 °
pt.
13 °
sob.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE