wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraRadny powiedział jedno, prezydent zrozumiał inaczej.

Radny powiedział jedno, prezydent zrozumiał inaczej.

Ponad pięciominutowa wypowiedź radnego Adama Urbaniaka, była być może najbardziej merytoryczną i najwięcej wnoszącą do dyskusji na temat Ukraińców na ostatniej Sesji Rady Miasta. Niestety władze usłyszały co innego.

O wielogodzinnej awanturze na sesji Rady Miasta pisaliśmy wczoraj. Dzisiaj jednak mamy kolejne komentarze i dyskusje o zachowaniu konkretnych radnych i prezydenta. Najbardziej gorącym tematem jest wpis prezydenta Janusza Kubickiego, który zaatakował radnego opozycji Adama Urbaniaka (Koalicja Obywatelska).

– Radny Adam Urbaniak stwierdził, coś w stylu „że 40 zł na dzień na osobę to jest żenująca stawka”. Zastanawiam się jak daleko trzeba odlecieć, aby tak mówić. Czy on zdaje sobie sprawę ile wynoszą w Polsce renty i emerytury? Ile ludzie zarabiają? Mówienie o tym, że 40 zł na dzień to żenujące pieniądze świadczy tylko o nim. – pisze włodarz miasta.

Problem w tym, że kolejny raz prezydent się myli. Radny Adam Urbaniak nie powiedział, że stawka 40 zł jest żenująca. Powiedział tak o jednorazowej zapomodze 300 zł, która ma wystarczyć na jedzenie, ubranie i środki higieny. Cała jego wypowiedź odnosiła się tak naprawdę do kilku kwestii. Po pierwsze skrytykował chęć pobierania od Ukraińców opłaty za wywóz nieczystości, gdyż zgodnie z kodeksem cywilnym nie są mieszkańcami, a jedynie przebywają na tym terenie.

Ponadto dopytywał o to kiedy miasto zacznie wypłacać należne kwoty, gdyż na stronie internetowej czas oczekiwania to miesiąc, a komunikat podaje, że tak naprawdę wtedy gdy Wojewoda Lubuskie przekaże te środki. Urbaniak bronił również próby przygotowania uchwały na temat pomocy Ukrainie.

Dlaczego to takie ważne? Bo wielokrotnie w Zielonej Górze mamy sytuację, gdzie władze miejskie robią coś na przysłowiowe „hurra”, a potem starają się to naprawiać uchwałami. Przykładem niech będą darmowe przejazdy MZK dla Ukraińców, które władze miasta najpierw wprowadziły, a dopiero potem formalnie potwierdzili to uchwałą.

Cała wypowiedź Adama Urbaniaka poniżej:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
1.9 ° C
2.1 °
1.2 °
64 %
0.5kmh
100 %
wt.
2 °
śr.
3 °
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE