sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraRadny powiedział jedno, prezydent zrozumiał inaczej.

Radny powiedział jedno, prezydent zrozumiał inaczej.

Ponad pięciominutowa wypowiedź radnego Adama Urbaniaka, była być może najbardziej merytoryczną i najwięcej wnoszącą do dyskusji na temat Ukraińców na ostatniej Sesji Rady Miasta. Niestety władze usłyszały co innego.

O wielogodzinnej awanturze na sesji Rady Miasta pisaliśmy wczoraj. Dzisiaj jednak mamy kolejne komentarze i dyskusje o zachowaniu konkretnych radnych i prezydenta. Najbardziej gorącym tematem jest wpis prezydenta Janusza Kubickiego, który zaatakował radnego opozycji Adama Urbaniaka (Koalicja Obywatelska).

– Radny Adam Urbaniak stwierdził, coś w stylu „że 40 zł na dzień na osobę to jest żenująca stawka”. Zastanawiam się jak daleko trzeba odlecieć, aby tak mówić. Czy on zdaje sobie sprawę ile wynoszą w Polsce renty i emerytury? Ile ludzie zarabiają? Mówienie o tym, że 40 zł na dzień to żenujące pieniądze świadczy tylko o nim. – pisze włodarz miasta.

Problem w tym, że kolejny raz prezydent się myli. Radny Adam Urbaniak nie powiedział, że stawka 40 zł jest żenująca. Powiedział tak o jednorazowej zapomodze 300 zł, która ma wystarczyć na jedzenie, ubranie i środki higieny. Cała jego wypowiedź odnosiła się tak naprawdę do kilku kwestii. Po pierwsze skrytykował chęć pobierania od Ukraińców opłaty za wywóz nieczystości, gdyż zgodnie z kodeksem cywilnym nie są mieszkańcami, a jedynie przebywają na tym terenie.

Ponadto dopytywał o to kiedy miasto zacznie wypłacać należne kwoty, gdyż na stronie internetowej czas oczekiwania to miesiąc, a komunikat podaje, że tak naprawdę wtedy gdy Wojewoda Lubuskie przekaże te środki. Urbaniak bronił również próby przygotowania uchwały na temat pomocy Ukrainie.

Dlaczego to takie ważne? Bo wielokrotnie w Zielonej Górze mamy sytuację, gdzie władze miejskie robią coś na przysłowiowe „hurra”, a potem starają się to naprawiać uchwałami. Przykładem niech będą darmowe przejazdy MZK dla Ukraińców, które władze miasta najpierw wprowadziły, a dopiero potem formalnie potwierdzili to uchwałą.

Cała wypowiedź Adama Urbaniaka poniżej:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
10.1 ° C
11.4 °
7.3 °
40 %
5.9kmh
95 %
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
6 °
wt.
5 °
śr.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE