piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGubinGubin znów zaświeci na niebiesko dla autyzmu

Gubin znów zaświeci na niebiesko dla autyzmu

9 kwietnia w Gubinie odbędzie się festyn pn. Wkręć się w Autyzm. Jak co roku, organizatorzy ze Stowarzyszenia „Dalej Razem” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przygotowują kilka atrakcji.

Kilka dni temu informowaliśmy, że ponownie w Gubinie odbędzie się Rajd Rowerowy „Na Niebiesko dla Autyzmu”. Ten też odbędzie się 9 kwietnia. Trasa będzie prowadziła z Gubina (start na Wyspie Teatralnej) do Żytowania (plac zabaw), gdzie na uczestników będzie czekał poczęstunek oraz kawa i herbata. Następnie planowany jest powrót do Gubina.

Ale to nie jedyna atrakcja. Będzie ich 9 kwietnia więcej. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gubinie poinformował, że na Wyspie Teatralnej nauczyciele placówki zapewnią atrakcje dla dzieci i będą sprzedawać ciasta, z którego dochód zostanie przeznaczony na plac zabaw dla SOSW w Gubinie.

Zaczynają już 1 kwietnia

W tym roku akcja dla autyzmu nosi nazwę „Gubin na niebiesko dla autyzmu’2022. Autyzm? Akceptuję!” i zaczyna się, jak każdego roku (wyłączając pandemię) od owinięcia Baszty Ostrowskiej niebieską wstęgą oraz oświetlenie jej na niebiesko. To zdarzenie będzie miało miejsce 1 kwietnia.

2 kwietnia akcja przeniesie się do galerii Hosso w Gubinie, gdzie w godzinach od 14:00 do 17:00 odbędzie się wystawa zdjęć. Nie zabraknie też ulotek czy balonów dla dzieci. 4 kwietnia w szkołach podstawowych i przedszkolach w Gubinie odbędzie się „Czytanie na dywanie”. Natomiast na 7 kwietnia w Gubińskim Domu Kultury, od godz. 10:00 zaplanowane są prezentacje artystyczne osób autystycznych z 11 placówek z województwa lubuskiego. 9 kwietnia będzie finał i wspomniany wcześniej rajd rowerowy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
24.1 ° C
25.1 °
24 °
41 %
5.1kmh
98 %
pt.
24 °
sob.
25 °
niedz.
26 °
pon.
25 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE