niedziela, 24 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGubinDwóch Gruzinów i trzech Syryjczyków zatrzymano w Gubinie

Dwóch Gruzinów i trzech Syryjczyków zatrzymano w Gubinie

Dwóch Gruzinów pomagało trzem Syryjczykom przekroczyć granicę w Gubinie. Zatrzymała ich Straż Graniczna.

Dwóch Gruzinów oraz trzech cudzoziemców podających się za obywateli Syrii zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej w Gubinie. Podający się za Syryjczyków mężczyźni usiłowali niezgodnie z prawem przekroczyć granicę państwową, natomiast Gruzini udzielali im pomocy w popełnieniu tego przestępstwa.

W niedzielę – 18 kwietnia – funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań, którzy pełnili w Gubinie wspólną służbę z funkcjonariuszami SG z Zielonej Góry zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym podróżowało 5 mężczyzn.

Podczas kontroli okazało się, że dwóch Gruzinów w wieku 26 i 29 lat usiłowało przewieź przez polsko-niemiecką granicę trzech innych cudzoziemców. Pasażerowie Gruzinów nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, na podstawie których można by ustalić ich tożsamość i obywatelstwo. Podawali się obywateli Syrii.

Z uwagi na niezgodny z prawem pobyt na terytorium Polski oraz za popełnienie przestępstwa polegającego na usiłowaniu niezgodnego z prawem przekroczenia granicy państwowej w porozumieniu z innymi osobami cudzoziemcy podający się za Syryjczyków zostali zatrzymani. Gruzinów zatrzymano za pomocnictwo w tym przestępstwie.

Obecnie z zatrzymanymi cudzoziemcami funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście prowadzą dalsze czynności.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
pochmurnie
18.3 ° C
18.9 °
17.4 °
45 %
2.1kmh
16 %
niedz.
17 °
pon.
22 °
wt.
26 °
śr.
27 °
czw.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE