wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Bezpłatne badania piersi dla kobiet

Bezpłatne badania piersi dla kobiet

Po raz kolejny gorzowski szpital organizuje Onkologiczny Biały Czwartek. Wszystkie kobiety poniżej 50. roku życia będą mogły bezpłatnie zbadać piersi. Wymagane są zapisy.

Badania USG piersi są bardzo istotne, każda kobieta powinna wyrobić sobie nawyk, by regularnie je wykonywać. Wszystko po to, aby w porę wykryć ewentualne zmiany nowotworowe. Im szybciej uda się zdiagnozować raka i podjąć leczenie, tym większe szanse wyzdrowienia. A profilaktyka w tym zakresie jest niezwykle ważna, ponieważ za około 22% zgonów z powodów onkologicznych odpowiada właśnie rak piersi.

Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne zaleca, aby każda kobieta, która ukończyła trzydzieści lat przynajmniej raz w roku wykonywała USG piersi. Jeśli w rodzinie zdarzały się przypadki zachorowania badanie powinno się robić raz na pół roku. Z kolei po ukończeniu 40. Roku życia kobiety obowiązkowo powinny udać się na mammografię, a po „pięćdziesiątce” wykonywać ją regularnie.

Naprzeciw kobietom wychodzi więc gorzowski szpital, który organizuje Onkologiczny Biały Czwartek. 21. kwietnia na badania mogą przyjść kobiety, które nie mają jeszcze 50 lat i nie są pacjentkami Poradni Onkologicznej. Przebadanych zostanie czterdzieści pań, dlatego konieczne są wcześniejsze zapisy. Rejestracja odbędzie się w środę (20.04) w godzinach od 7:00 do 14:30. Wystarczy zadzwonić szpitalnego call center na numer: 95 782 77 77. Kolejna taka akcja odbędzie się w maju.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
5.3 ° C
5.3 °
5.3 °
58 %
3.5kmh
38 %
wt.
5 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
8 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE