czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGubinDwóch Syryjczyków zatrzymanych w Gubinie

Dwóch Syryjczyków zatrzymanych w Gubinie

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w Gubinie obcokrajowców, którzy przebywali w naszym kraju nielegalnie.

To nie pierwsze tego typu zatrzymanie na terenie Gubina. Już kilkukrotnie zdarzało się, że nielegalni cudzoziemcy próbowali przekroczyć granicę polsko-niemiecką. Niektórzy nawet rzucali się do Nysy Łużyckiej i próbowali przepłynąć na drugą stronę.

O ostatnim zdarzeniu w Gubinie poinformował Nadodrzański Oddział Straży Granicznej za pośrednictwem portalu Twitter. O szczegółach pisały Wiadomości Gubińskie. Funkcjonariusze SG patrolowali okolice przejścia granicznego w Gubinie. Dwóch mężczyzn zauważyło mundurowych i próbowało uciec w stronę mostu, który prowadził do Niemiec. Uciekinierzy zostali szybko ujęci.

„– Okazało się, że są to obywatele Syrii w wieku 22 i 30 lat – mówiła w rozmowie z Wiadomościami Gubińskimi mjr SG, Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – W paszportach cudzoziemców zamieszczone były wizy białoruskie oraz stemple białoruskiej kontroli granicznej. Cudzoziemcy przyznali, że do Polski wjechali nielegalnie z zamiarem udania się do Niemiec. Ponadto dane jednego z nich widniały w wykazie cudzoziemców, których pobyt na terytorium naszego państwa jest niepożądany. Syryjczycy przyznali się do usiłowania niezgodnego z prawem przekroczenia granicy państwowej. Dobrowolnie poddali się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 3 lat. Dodatkowo Komendant PSG w Zielonej Górze-Babimoście wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemców do wyjazdu z Polski.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
1.8 ° C
1.8 °
1.2 °
99 %
1.8kmh
100 %
czw.
1 °
pt.
1 °
sob.
3 °
niedz.
7 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE