czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieDzielnicowy zatrzymał kobietę, która miała zakaz kierowania pojazdami

Dzielnicowy zatrzymał kobietę, która miała zakaz kierowania pojazdami

W środę – 30 marca – policjanci z Krosna Odrzańskiego zatrzymali w Szczawnie – gmina Dąbie – kierowcę. Kobieta wsiadła za kółko, chociaż miała nałożony zakaz.

Spostrzegawczość dzielnicowego gminy Dąbie i bardzo dobre rozpoznanie osób zamieszkujących jego rejon, skutkowały wyeliminowaniem z ruchu kierującej, która nie powinna wsiadać za kierownicę samochodu.

Dzielnicowy, to gospodarz swojego rejonu. Odpowiedzialny za porządek i bezpieczeństwo, prowadzi ciągłe rozpoznanie terenu, zjawisk i zdarzeń zaistniałych na jego rewirze. To od jego wiedzy co do osób i popełnianych przez nich czynów przestępczych, zależy szybka i skuteczna reakcja na łamanie prawa.

W środę (30 marca) dzielnicowy gminy Dąbie, pełniąc służbę wspólnie z dzielnicowym gminy Bobrowice, w miejscowości Szczawno (gmina Dąbie) podczas mijania się z pojazdem marki Audi zauważył, że za kierownicą siedzi znana mu osobiście mieszkanka jego rejonu, która według jego wiedzy ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci niezwłocznie zawrócili i ruszyli za samochodem, którego kierująca gwałtownie skręciła, przyspieszyła i po zatrzymaniu auta na parkingu, wybiegła do lasu, gdzie po krótkim pościgu została zatrzymana. Po sprawdzeniu danych kobiety okazał się, że 39-latka poza zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi ma także decyzją starosty cofnięte uprawnienia do kierowania. Ponadto samochód, którym kierowała nie posiadał aktualnych badań technicznych, a dowód rejestracyjny został już wcześniej zatrzymany.

Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, natomiast za kierowanie pomimo wydanej decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Ponadto, w takim przypadku sąd orzeka obligatoryjny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas od 1 roku do nawet 15 lat. Odpowie ona także za naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
7 ° C
7.7 °
6.6 °
85 %
2.2kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
12 °
sob.
9 °
niedz.
7 °
pon.
0 °

NAJPOPULARNIEJSZE