piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinFatalny początek sezonu. Dotkliwa porażka Cariny z beniaminkiem

Fatalny początek sezonu. Dotkliwa porażka Cariny z beniaminkiem

W weekend ruszyła III liga piłkarska. Carina Gubin przegrała na wyjeździe z beniaminkiem Polonią Nysa (4:1).

Nie takiego początku kolejnego sezonu III ligi oczekiwali kibice Cariny Gubin. W pierwszym meczu mierzyli się na wyjeździe z drużyną, która w poprzednim sezonie wywalczyła awans. Teoretycznie to drużyna z Gubina, która utrzymała się w III lidze powinna być faworytem. Jednak beniaminek okazał się być lepszą drużyną i to poważny sygnał ostrzegawczy dla Cariny.

Mecz zaczął się obiecująco dla gubinian. Już w 8 minucie wspaniałym rajdem popisał się Jakub Ryś, po którym oddał mocny strzał, który poszybował w okienko bramki. Jak się okazało, była to jedyna bramka Cariny w tym spotkaniu.

Gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania. Nieudolna obrona przy stałym fragmencie gry i w 14 minucie Kamil Popowicz stanął sam na sam z bramkarzem Cariny. Jakub Banach próbował go powstrzymać, ale piłka odbiła się niefortunnie i ponownie wylądowała pod nogami Popowicza, który skierował futbolówkę do pustej bramki.

Kolejne bramki, już tylko w wykonaniu piłkarzy Polonii, padały w drugiej połowie. Ta zaczęła się fatalnie dla Cariny. W 46 minucie przyjezdni próbowali zatrzymać atak miejscowych, do wybitej piłki dopadł jednak Michał Zimon, który idealnie przymierzył z dystansu i było już 1:2. Później to był już show Kamila Popowicza. Najpierw, w 57 minucie, najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu wolnego i uderzył głową nie do obrony. W 86 minucie skompletował hat-tricka. W tej akcji nie popisał się bramkarz Cariny, który wypluł przed siebie pierwszy strzał i pozwolił na kontynuowanie akcji, choć obrona gubińskiego zespołu też była bardzo statyczna.

Po pierwszej kolejce Carina Gubin znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli z bilansem bramkowym – 3. Gorszy bilans ma jedynie Warta Gorzów Wielkopolski, która przegrała w pierwszej kolejce (4:0 na wyjeździe z Polonią Bytom). Ogólnie to kiepski początek sezonu dla lubuskich drużyn. Swój pierwszy mecz przegrał również KS Stilon Gorzów Wielkopolski (0:1 u siebie z Gwarkiem Tarnowskie Góry). Jedynie Lechia Zielona Góra zdołała wygrać na własnym boisku z Rekordem Bielsko-Biała (3:2).

Poniżej obszerna galeria zdjęć z meczu oraz skrót spotkania Polonia Nysa vs Carina Gubin: