wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczStrażacy-ochotnicy z Kaławy dołączyli do najlepszych!

Strażacy-ochotnicy z Kaławy dołączyli do najlepszych!

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kaławy została wcielona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dzięki temu, wspólnie z innymi jednostkami straży ochotniczej, będą mogli nieść pomoc zarówno w kraju jak i poza jego granicami.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy funkcjonuje od 1995 roku, a powstał po to, by ujednolicić działania podejmowane przez Państwową Straż Pożarną oraz inne jednostki w celu ratowania życia, zdrowia czy mienia. Chodzi o to, by wszyscy współpracowali ze sobą na jasnych zasadach, a tym samym mogli jeszcze skuteczniej działać.

Porozumienie o wcieleniu do systemu OSP z Kaławy zostało podpisane w piątek (05.08) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

– To dopiero pierwszy krok, rozpoczynający procedury związane z włączeniem jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Mam nadzieję, a właściwie jestem przekonany, że zakończą się pomyślnie dla strażaków z Kaławy. W pełni na to zasłużyli. Od lat wygrywają gminne zawody pożarnicze oraz zajmują czołowe lokaty na turniejach powiatowych i wojewódzkich – powiedział Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza, a zarazem prezes straży ochotniczej w gminie Międzyrzecz.

Na terenie Gminy Międzyrzecz obecnie działa siedem jednostek OSP: w Międzyrzeczu-Obrzycach, Bukowcu, Wyszanowie, Kaławie, Gorzycy, Kursu i Kęszycy Leśnej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
2 ° C
3.7 °
2 °
56 %
2.4kmh
78 %
wt.
9 °
śr.
10 °
czw.
11 °
pt.
15 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE